Mevlana Bahçesi'nde Düzenleme Çalışması

Mevlana Bahçesi'nde Düzenleme Çalışması

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı proje çerçevesinde Mevlana Müzesi'nin bahçesinde düzenleme çalışması yapıyor. Başkan Tahir Akyürek, çalışmanın türbenin bahçesini daha kullanışlı hale getirirken, çevredeki ticari, sosyal ve kültürel hareketliliğe de katkı yapacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 1 Aralık'ta başlayacak Mevlana'yı Anma törenleri öncesi Mevlana Müzesi içinde bulunan Gülbahçe'de çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile birlikte düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tahir Akyürek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ve düzenlemeyi yapan yetkililerden bilgi aldı. Mevlana'nın bahçesinin gül bahçesi şekline getirilmesi ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı proje çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleme çalışması yaptığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Düzenleme çalışması çerçevesinde, Mevlana Müzesi'nin giriş-çıkışları yeniden düzenlenerek kullanışlı hale gelecek. Arkadaki gül bahçesi ve açık sema alanı daha yoğun olarak kullanılacak. Bahçeye yeni yürüme yolları, oturma grupları ile birlikte çok güzel güllerden peyzaj çalışması yapılacak. Yeni düzenleme, ayrıca çevredeki ticari, sosyal ve kültürel hareketliliğe de katkı yapmış olacak' dedi.

Mevlana Türbesi'nin bahçesinde geçtiğimiz günlerde başlayan düzenleme çalışması, Mevlana törenlerinin başlayacağı 1Aralık tarihinde tamamlanmış olacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;