METEF 2005

METEF 2005

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası'nda başlayan Mesleki Teknik Eğitim Fuarını gezdi. Öğrencilerin ilginç buluşları ve çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Akyürek, üretmeye yönelik hizmet veren ve kalifiyeli eleman yetiştiren Mesleki Eğitim Kurumlarının desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Konya Ticaret Odası sergi salonunda açılan Mesleki Teknik Eğitim Fuarı ( METEF 2005) devam ediyor. 28 Mayıs 2005 tarihine kadar ziyarete açık olan METEF 2005 fuarına özellikle öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Çeşitli mesleki teknik eğitim okulları öğrencileri, kurslar ve diğer eğitim kurumlarının öğrencilerinin el emekleri ve yeni icatlarını sergiledikleri fuarı gezen Başkan Tahir Akyürek, öğrencilerden çalışmaları ve icatları hakkında bilgi aldı.

Başkan Tahir Akyürek, öğrencilerin çok önemli başarılar ortaya koyduklarını, özellikle yeni icatları ve teknoloji dalında sergiledikleri gayretin takdire şayan olduğunu bildirdi. KOMEK standında öğrencilerle sohbet eden Başkan Akyürek, mesleki eğitim kurumlarının desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Gezi esnasında Adil Karağaç Anadolu Teknik Lisesi Kimya Bölümü standına gelen Başkan Akyürek, öğrencilere kan gurubu testi yaptırdı. Başkan Tahir Akyürek kan gurubunu doğru olarak ( A RH +) tespit eden öğrencilere teşekkür etti.

METEF 2005, 28 Mayıs 2005 tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;