Meram'a Bu Yılın İlk Sulama Suyu 1 Haziran'da

Meram'a Bu Yılın İlk Sulama Suyu 1 Haziran'da

Meram'da geçtiğimiz yıl 5 Haziran'da başlayan sulama dönemi, bu yıl 1 Haziran'da başlıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Meram'da sulama suyu kullanacakların gerekli tedbirleri almaları istendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Meram'a her yıl düzenli olarak verdiği sulama suyunu bu yıl 1 Haziran'da veriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Meram'ın yeşil dokusunu korumak için her türlü imkânın kullanılarak su kanalları vasıtasıyla Meram'a sulama suyu ulaştırıldığı belirtilerek, son yılların kurak geçmesine rağmen uygulamanın sürdürüldüğü vurgulandı.

2005 yılında Meram'a 4 milyon 300 bin 780 ton sulama suyu verildiği belirtilen açıklamada, '2006 yılında bu rakam, son sulamanın tamamlanmasıyla 5 milyon 100 bin ton olarak gerçekleşmişti. 2005 yılında olduğu gibi 2006 yılında da Meram'a 3 defa Altınapa Barajı'ndan sulama suyu verildi. 2006 yılında 5 Haziran'da başlayan ilk sulama bu yıl 1 Haziran'da başlayacak' denildi.

Sulama suyu kullanımı için bazı tedbirler alındığı belirtilen açıklamada, aboneler; sulama suyu verildiği zaman bahçelerinin başında olmaları, gerekli düzenleme yapmayanlara sulama suyu verilmeyeceği, vahşi sulama tekniği ile sulama yapmanın toprağı çoraklaştıracağı için damlama veya yağmurlama yöntemini tercih etmeleri konularında uyarıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;