Meram Yeni Yol'da Son Aşamaya Gelindi

Meram Yeni Yol'da Son Aşamaya Gelindi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Meram Yeni Yol'da yaptığı cadde düzenleme ve asfalt çalışmalarında son aşamaya gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çalışmaların ikinci etabında Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile merkeze kadar olan kısımda cadde düzenlemesi ve birinci kat asfaltın tamamlandığını, önümüzdeki günlerde son kat asfaltın atılarak caddenin yeni haliyle kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Meram Yeni Yol’da yapılan cadde düzenleme ve asfalt çalışmaları son aşamaya geldi.

Meram Yeni Yol’da devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Yeni Yol’un Konya’nın en prestijli yollarından biri olduğunu hatırlatarak, çalışmalar kapsamında ilk olarak Meram Son Durak ile Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasının düzenlenerek çift kat asfaltının atıldığını söyledi.

Çalışmaların ikinci etabında ise Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile merkeze kadar olan kısımda cadde düzenlemesinin tamamlanarak birinci kat asfaltın atıldığını kaydeden Başkan Akyürek, şu anda çift yönlü olarak trafiğe açılan bu kısımda son kat asfaltlama çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını ve çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Birinci sınıf asfalt ile kaplanan Meram Yeni Yol’da, asfalt çalışmalarından önce kanalizasyon, su ve tatlı su şebekelerinde gerekli değişiklikler yapılarak, kaldırımlar, bordürler, refüjler tamamen andezitle döşendi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı işbirliği ile Meram Yeni Yol’un Millet Caddesi ile kesiştiği, eski Ordu Pazarı’nın bulunduğu bölgede yol genişletme çalışması yapılıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;