Mehter Takımı Her Cuma Zafer'de Konser Veriyor

Mehter Takımı Her Cuma Zafer'de Konser Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin kültürel ve sosyal hayatına katkıda bulunmak üzere her hafta Cumartesi akşamları düzenlediği ücretsiz sema programlarının yanında her hafta Cuma günleri Zafer Meydanı'na Mehter Konseri düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında araç trafiğine kapatıldıktan sonra Konya’da sosyal hayatın merkezi konumuna gelen Kazım Karabekir Caddesi’nde her hafta Cuma günleri Mehter Konseri düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, trafiği kapatıldıktan sonra Zafer Meydanı''nda 2006 ve 2007 yıllarında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, yaklaşık bir yıldır her Cuma düzenlenen Mehter Konseri’nin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Şehrin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmak üzere her Cumartesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen sema gösterileri ile her Cuma Zafer’de düzenlenen Mehter Konseri’nin devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, her iki etkinliğin de Konya''nın sosyal hayatına renk kattığını ifade etti.

Mehter Konserleri, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından her hafta Cuma günleri saat 15.00 ile 15.30 arasında Zafer Meydanı’nda düzenleniyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;