Makedonya Tarım Bakanı Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Makedonya Tarım Bakanı Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Çeşitli toplantılara katılmak üzere Konya'ya gelen Makedonya Tarım, Ormancılık ve Su Ekonomisi Bakanı Atso Spasenovski, Konya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Makedonya Cumhuriyeti Tarım, Ormancılık ve Su Ekonomisi Bakanı Atso Spasenovski, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Heyeti makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın hem Makedonya'ya hem de Balkan ülkelerine karşı her zaman yakın olduğunu belirterek, Makedonya'nın bazı şehirleri ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti. İnsanlığın ortak değerleri etrafında hep birlikte gayret gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Akyürek, dost ve kardeş ülke Makedonya'nın son dönemdeki gelişimini ilgiyle takip ettiklerini söyledi.

Makedonya Cumhuriyeti Tarım, Ormancılık ve Su Ekonomisi Bakanı Atso Spasenovski, Türkiye ve Konya'nın kendilerine verdiği destekten mutlu olduklarını kaydederek, Makedonya ekonomisini yeniden canlandırmak için dost ülkelerle işbirliği yaptıklarını ifade etti. Bu konuda en büyük desteği Türkiye'den gördüklerini anlatan Spasenovski, dostluk ilişkisinin ticari alanda da ilerlemesini diledi. Konya'ya hayran kaldığını belirten Spasenovski, doğal güzelliklerin ve tarihi eserlerin kendisini etkilediğini söyledi.

Ziyaretin ardından Başkan Akyürek konuk Bakan'a İngilizce Mesnevi, Mevlana Müzesi maketi, sema figürü işlenmiş tablo ve çeşitli yayınlar hediye etti.

Ziyarette Makedonya Cumhuriyeti Tarım, Ormancılık ve Su Ekonomisi Bakanı Atso Spasenovski ve beraberindeki heyetle ile birlikte Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı Proje Koordinatörü Mahmut Çevik ve Konya İl Tarım Müdürü İbrahim Doster de bulundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;