Mahallede Şenlik Var'a 100 Bin Kişi Katıldı

Mahallede Şenlik Var'a 100 Bin Kişi Katıldı

15 Temmuz-01 Ekim 2005 tarihleri arası Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Konu Komşu Konya Günleri-Mahallede Şenlik Var programlarını yaklaşık 100 bin kişi izledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) tarafından Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projesi kapsamında gerçekleştirilen Konu Komşu Konya Günleri-Mahallede Şenlik Var programlarını yaklaşık 100 bin kişi izledi.

15 Temmuz-01 Ekim 2005 tarihleri arasında toplam 27 mahallede haftanın 3 günü 18.30-23.30 saatleri arasında gerçekleştirilen programlarda maskot, ateş yutan adam, palyaço, tiyatro gösterimi ve ödüllü yarışmalar büyük ilgi gördü. Gurup Gönül'ün tasavvuf musikisi eserleri ile renk kattığı programlarda Udi Özcan Çakın seslendirdiği Türk Sanat Müziği şarkıları ile yerini aldı. Katılanların sema gösterisi eşliğinde mistik bir hava yaşadığı programlarda; Gözyaşı FM'den Alaaddin Biçici ve Şovmen Kaan Bozkırlı parodileri ile sahne aldı. Hüseyin Alagöz de 'Şehir ve Medeniyet' konu başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Mahallede Şenlik Var programlarının sonuncusu Sakarya Mahallesi Mustafa Bülbül İlköğretim Okulu'nda yapıldı. Bu tür programların komşuluk ilişkilerini geliştirici ve bütünleştirici bir işleve sahip olduğunu ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Bu programlar sayesinde çocukların ve hemşehrilerimizin eğlenmiş olmaları ve belediyemiz önderliğinde mahallerinde unutulmaz anlar yaşamaları bizlere mutluluk verdi. Komşular arası ilişkilerin en üst düzeye çıkarılması ve komşuluk bağlarının artırılması için şenlikleri vatandaşlarımızın mahallelerine kadar götürdük. Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci çerçevesinde bundan sonra da bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;