Mahalle Buluşmalarını 120 Bin Kişi İzledi

Mahalle Buluşmalarını 120 Bin Kişi İzledi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında 25 mahallede gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları'nı yaklaşık 120 bin kişi izledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında 25 mahallede gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın farklı mahallelerinde düzenlenen programların komşular arası ilişkilerin artmasına katkıda bulunurken, çeşitli yarışmalarla çocukların da eğitildiğini ifade etti.

Konya’da birlik ve beraberlik içinde çok güzel hizmetler yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, “Konya’nın gündeminde her zaman çalışma var, yeni hizmetler yapma azmi var, sevgi, saygı ve kardeşlik var. Hemşehrilerimiz ve tüm kamu kurumları ile olan birlik devam ettikçe Konya’nın başarıları da artarak devam edecektir” dedi.

23 Temmuz 2008 tarihinde Bosna Hersek Mahallesi’nde başlayan, 27 Ağustos tarihinde Kalfalar Mahallesi’nde sona eren şenliklere yaklaşık 120 bin kişi katıldı. Programlarda ünlü sanatçılar ve mahalli sanatçıların konserleri, Kültür Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müziği Topluluğu gösterisi, Hacivat-Karagöz, illüzyonist, ateş yutan adam, yılan show, jonklör ile çocuklara yönelik yarışmalar yer aldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;