Mahalle Buluşmaları Yoğun İlgi Görüyor

Mahalle Buluşmaları Yoğun İlgi Görüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl Konya'nın 25 farklı mahallesinde gerçekleştirilecek Mahalle Buluşmaları devam ediyor. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şenliklere her akşam katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programlarda hem çocukların eğitildiğini, hem de mahallede halkının akşam saatlerinde dinlenme imkanı bulduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Temmuz Çarşamba günü Bosna Hersek Mahallesi’nde Bülent Serttaş konseri ile başlayan Mahalle Buluşmaları devam ediyor.

Her akşam farklı bir mahallede düzenlenen ve toplam 25 mahallede düzenlenecek programlara katılarak vatandaşlarla sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, düzenlenen programların mahalle buluşmaları şeklinde Konya’nın her mahallesinde devam ettiğini söyledi.

GÖNÜL BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Programlardaki çeşitli gösteri ve konserlerle hem çocukların eğitildiğini, hem de mahallede halkının akşam saatlerinde dinlenme imkanı bulduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Her gittiğimiz mahallede Büyükşehir Belediyemizin mutlaka bir izi, bir hizmeti var. Durmadan dinlenmeden her gün yeni bir yatırımla yolumuza devam ediyoruz. Hizmet, birlik ve beraberlikle, istikrarla, çok çalışmakla olur. Bizler de şehrimiz için, hemşehrilerimiz için, insanımızın geleceği için Konya’yı daha farklı noktalara taşımak azmiyle hep birlikte, gönül birliği içinde bu çalışıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

PROGRAMLAR DEVAM EDİYOR

23 Temmuz Çarşamba günü Bosna Hersek Mahallesi’nde Bülent Serttaş konseri ile başlayan Mahalle Buluşmalarında; 24 Temmuz Perşembe günü Erenköy Mahallesi’nde Erkan Mutlu, 25 Temmuz Cuma günü Özalkent Mahallesi’nde Ersin Baran, 26 Temmuz Cumartesi günü Kovanağzı Mahallesi’nde Grup Gönül, 30 Temmuz Çarşamba günü Selim Sultan Mahallesi’nde Ahmet Özdemir konseri ile devam etti. 28 Temmuz Pazartesi günü düzenlenmesi gereken Adnan Demirci konseri ise İstanbul’da yaşanan terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Programlarda konserlerin yanı sıra, jonklör, tiyatro, Hacivat-Karagöz ve illüzyon gösterileri ile çeşitli hediyelerin verildiği yarışmalar yer alıyor. Programlar kapsamında 31 Temmuz Perşembe günü Karşehir Siteleri’nde Ahmet Kurt konseri yapılacak. Ayrıca, ünlü sanatçı Latif Doğan 6 Ağustos Çarşamba günü Işıklar Mahallesi’nde, Ayna Grubu da 8 Ağustos Cuma günü Cumhuriyet Mahallesi’nde hayranları ile buluşacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;