Lübnan'daki Yardımlarımız 35 Bin Kişiye Ulaştı

Lübnan'daki Yardımlarımız 35 Bin Kişiye Ulaştı

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Ekibi'nin, Lübnan'da başta Beyrut olmak üzere Sur, Sayda ve Trablus'ta gerçekleştirdiği yardımları 35 bin kişiye ulaştı. Bölgede incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayı boyunca gıda yardımlarının devam edeceğini belirterek, Lübnan halkının yaralarının sarılması için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Ekibi, Lübnan'da Türk askerinin görev yapacağı bölgedeki köylerin de aralarında bulunduğu yerleşim yerlerine yardım dağıtıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan ayı nedeniyle Lübnan'da yaptığı yardım faaliyetlerini yerinde incelemek ve bazı temaslarda bulunmak için Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta giden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İsrail'in saldırılarından etkilenen Güney Lübnan'da incelemelerde bulundu.

Akyürek, gezi sırasında yaptığı açıklamada, saldırılardan etkilenen Lübnan'da gördüğü manzaradan etkilendiğini belirterek, bölge insanının yaralarının en kısa süre içinde sarılabilmesi için ellerinden gelen katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti. İlk olarak 6 TIR'dan oluşan yardım malzemesinin İsrail saldırılarının devam ettiği günlerde Konya'dan Lübnan'a sevk edildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, şunları kaydetti: 'İlk yardımların ardından Ramazan ayında bölgede özel bir yardım çalışması başlattık. Ramazan ayı başından itibaren bölgeye gelen ekimiz, Lübnan Yüksek Yardım Konseyi ve Beyrut Belediyesi ile işbirliği yaparak, Beyrut'ta 3 ayrı yetimhaneye gıda yardımında bulunup aynı kentte bir aşevi aracılığıyla 15 bin kişiye yemek verdi. Ekiplerimiz, Türk askerinin görev yapacağı bölgedeki Sur kenti ve sınır köylerinin de aralarında bulunduğu yerleşim yerlerine yardım dağıttı. Başta Beyrut olmak üzere Sur, Sayda ve Trablus'ta gerçekleştirilen yardımlarımız şu ana kadar 35 bin kişiye ulaşmıştır.'

Akyürek, Lübnan'da, Beyrut, Sur, Sayda ve Trablus'ta 18 bin kişiye, içinde 24 farklı gıda malzemesi bulunan ve bir ailenin bir aylık ihtiyacını giderecek gıda yardımı paketi dağıtımı yaptıklarını, mağdur ve yetimlere yönelik yardımların Ramazan ayı boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;