Kuşlara Yem Bırakılıyor

Kuşlara Yem Bırakılıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının ardından yem bulmakta zorlanan kuşların aç kalmaması için şehir merkezinde muhtelif yerlere bir buçuk ton yem bıraktı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehirde son bir haftadır devam eden yoğun kar yağışının ardından yiyecek bulamayan kuşlar için yem bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde parklara ve geniş alanlara bir buçuk ton yem bıraktı.

Çevre Koruma Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Havların aşırı soğuması ve kar yağışının nedeniyle yem bulmakta zorlanan doğal hayattaki serçe, sığırcık, güvercin gibi kuşların beslenmeleri amacıyla Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerimizce çalışmalar başlatılmıştır. Bu çerçevede, yem ihtiyacını gidermekte zorlanan kuşlar için şehrimizin çeşitli bölgelerine 1.5 ton buğday bıralmıştır. Kar yağışının ve soğuk hava şartlarının devam etmesi halinde doğal hayattaki kuşların beslenmeleri için yem dağıtımı devam edecektir.' görüşlerine yer verildi.

Basın Kuruluşları için;