Kurban Bayramı Mesajı

Kurban Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramların dayanışma ve yardımlaşmanın, sevgi ve kardeşlik duygularının arttığı günler olduğunu belirterek Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan Tahir Akyürek''in Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajı şöyle :

“Değerli Hemşehrilerim

Bayramlarımız, insanlar ve toplumlar arası sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı; endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu; insan ilişkilerinin kuvvetlendiği ve umutların yeşerdiği özel günlerdir. Toplum hayatımızın en önemli günlerinden birini daha sağlıklı ve huzurlu karşılamanın verdiği mutlulukla Kurban bayramınızı kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.

İnsan olmanın beraberinde getirdiği değerlerin ve erdemlerin en saf haliyle yaşandığı dini bayramlar, sosyal hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Bu bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler telafi edildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir. Anlamında yakınlaşmayı ve yardımlaşmayı barındıran Kurban Bayramı da dünyevi telaşlardan dolayı uzaklaştığımız ama her an yan yana omuz omuza olmamız gereken kardeşlerimizi hatırlamamız için en güzel vesilelerden biridir.

Değerli Hemşehrilerim

Konya’yı geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlamak için yapılacak her faaliyetin içinde bulunuyor ve sırasıyla bunları gerçekleştiriyoruz. Konya''nın gerek fiziki şartlarındaki iyileştirme çabalarımız; gerek Konya kültür ve turizmine yönelik faaliyetlerimiz, her zaman vurguladığımız gibi Dünya Kenti Konya''ya ulaşma yolunda attığımız önemli adımlardan bazılarıdır.

İçinde bulunduğumuz 2007 yılının UNESCO tarafından Mevlana Yılı ilan edilmesiyle Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar hız kazanmış ve geçtiğimiz günlerde Hz. Mevlana’yı Anma Etkinlikleri kapsamında yapılan Şeb-i Arus programıyla da zirveye ulaşmıştır. Bu vesileyle bu kutlu günlerin, Konya için iyilikler ve güzellikler düşünen herkes için yeni açılımlar getirmesini ve hayırla sonuçlanacak işlere vesile olmasını umuyorum.

Değerli Hemşehrilerim

Sizlerin bayramı daha rahat karşılayabilmeniz için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak kurban kesim şartlarından çevre temizliğine kadar her konuda hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Siz hemşerilerimizin de gereken ilgiyi göstererek şehrimizin temizliği hususunda titiz davranacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı''nı tebrik ediyor; bayramın tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;