Kunduracılar Kavşağı Hİzmete Açılıyor

Kunduracılar Kavşağı Hİzmete Açılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2002 yılında yapımına başladığı ?Kunduracılar Köprülü Kavşağı?nı hizmete açılıyor. 5 Temmuz 2003 Cumartesi günü yapılacak tören ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, ?şikayet eden değil, hizmet üreten? belediye olarak şehrin gelişimine her dönem önemli katkılar sağladıklarını söyledi.

Kunduracılar Köprülü Kavşağı'nın açılış törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'nın katılacağını belirten Başkan Özkafa, yaptıkları hizmetlerle şehrin ekonomik ve yapısal gelişimine önemli katkılarda bulunduklarını söyledi. Özkafa, 'Ülkemizin en zor gününde bile şikayetçi olmadık. Yaptığımız tasarruf ve akılcı yatırımlarla şehrimizin gelişimini sürdürmesini sağladık. Ekonomik krizin yaşandığı dönemde şikayet yerine üretimi tercih ettik. Bu anlayışımızın tüm yerel yönetimlerce örnek alınması tavsiyesinde bulunduk. Bugün bir günde bin ton asfalt üreten, bir hafta gibi kısa bir sürede 14 km'lik 27 metre genişliğinde caddeyi asfaltlayan bir belediye haline geldik. Bir trilyon gelir ile devraldığımız belediyemizin bugün geliri aylık 10 trilyon liraya çıkmıştır. Bunu çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin çalışma azmine, halkımızın bize verdiği desteğe borçluyuz. Başarımızın kaynağı insanımızdır. Bize duydukları güven ve verdikleri destek şehre hizmet olarak geri dönmüştür. Yılmadan, yıldırmadan, rekorlarımızı yenilemeye devam ettik. Konya her yönüyle örnek olmaya devam edecektir. Büyük eserlerimizin bir halkası olan 'Kunduracılar Köprülü Kavşağı' bugün tüm yönleriyle tamamlanmış, şehir trafiğinin hizmetine sunulmuştur. Yarın resmi olarak gerçekleştireceğimiz açılış törenimize 54.Hükümet Başbakanı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Prof.Dr. Necmettin Erbakan katılacaktır. Ünlü sanatçı Fatih Kısapramak'ın da bir konser vereceği törenimiz havai fişek gösterisi ile sona erecektir. Aynı gün içinde Meram ve Karatay Belediyelerimizin de bazı yatırımlarının açılış törenleri yapılacaktır. Bu vesile ile tüm halkımızı törenimize davet ediyor, kavşağın ve diğer yatırımlarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum'dedi.

Kunduracılar Köprülü Kavşağı'nın hizmete açılışı töreni 5 Temmuz 2003 Cumartesi Günü Kunduracılar sanayi girişinde gerçekleştirilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;