Kültürpark Açıldı

Kültürpark Açıldı

Konya Kültürpark açılışı ve Altınbaşak Etkinlikleri törenle başladı. Başkan Mustafa Özkafa, Milli Fuar alanını Kültür parka çevirdiklerini belirterek "Şehir merkezinde tüm hemşerilerimizin yılın 365 günü yararlanacakları muhteşem bir dinlenme ve eğlence alanı oluşturacağız. Bu hizmetimizi 2003 yılında tamamlayacağız "dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Kültürpark açılışı ve Altınbaşak Kültür-Sanat-Spor etkinlerinin başlangıcı muhteşem bir törenle gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin ve yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı açılış töreninde merkez ilçe belediye başkanları Saadet Partisi Konya İl Başkanı Lütfi Yalman ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa birer konuşma yaptılar. İlçe Belediye Başkanları hizmetlerini bir bütünlük içinde yaptıklarını hatırlatarak, belediyeler olarak şehrin tüm alanlarına aynı hizmeti götürme gayretinde olduklarını belirtti. Saadet Partisi Konya İl Başkanı Lütfi Yalman'da, Konya belediyelerinin çalışmaları ile örnek teşkil ettiğini hatırlatarak, şehrin 10 yılda bir değil, her hizmet yılında büyük bir değişime uğradığını, olumlu gerçekleşen bu değişimin şehrin kalkınmasında önemli rol oynadığını söyledi.

İhtisas fuarlarının sayısının artması ile Konya Milli Fuarı'nın cazibesini yitirdiğini hatırlatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Kültürpark'ta vatandaşların sanatçılarla buluşacağını söyledi. Konya'da Kozağaç gibi 150 bin metre karelik parkların yapıldığının altını çizen Özkafa,"Amacamız Konya'yı dünyanın en güzel şehirlerinden birisi haline getirmek."dedi. Başkan Özkafa, fuar alanını çeviren tüm duvarların yıkılacağını, mevcut alanın büyük bir dinlenme ve eğlence merkezine dönüştürüleceğini söyledi.

Konuşmaların ardında Kültürpark açılışı dualarla gerçekleşti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;