Kültür Park Daha Güzel ve Daha Güvenli Hale Geliyor

Kültür Park Daha Güzel ve Daha Güvenli Hale Geliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Fuar Alanı'nda başlattığı proje ile şehrin merkezinde insanların soluk alabileceği güvenli ve güzel bir park oluşturuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 5 milyon YTL'ye mal olacak projenin 2009 yılı yaz aylarında tamamlanacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Fuar Alanı’nı (Kültür Park) daha güvenli ve daha güzel bir park haline dönüştürmek için düzenleme çalışmaları başlattı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2009 yılı yaz aylarında tamamlanacak Kültür Park’ın şehrin merkezinde insanların soluk alabilecekleri tarih ve yeşil alanla iç içe bir mekân haline getireceklerini söyledi.

KÜLTÜR PARK GÜZELLEŞİYOR

Geçtiğimiz günlerde başlayan çalışma kapsamında Kültür Park içindeki yeşil alan miktarını artırarak yeni yaya yolları ile yaya ulaşımını daha rahat hale getireceklerini kaydeden Başkan Akyürek, “Park içindeki Dede Bahçesi, tarihi yapısı korunarak yeni ilavelerle geçmişteki anlamlı günlerine kavuşturulacak. Havuz yeniden elden geçirilecek. Amfi tiyatronun yeri değiştirilerek başka bir noktaya yeniden yapılacak. Park; lunaparkı, çay bahçeleri, sosyal alanları ile daha güzel bir hale gelecek” dedi.

YAYALAR İÇİN DAHA GÜVENLİ HALE GELİYOR

Yapılan çalışmanın en önemli noktalarından birinin Alaaddin Tepesi ile iş merkezleri arasında oluşturulacak güvenli yaya aksı ile Fuar Alaaddin girişi Abdülezel Paşa Caddesi üzerindeki otobüs duraklarının yerinin değiştirilmesi olduğunu kaydederek, böylece hem parkın hem de otobüs duraklarının yayalar için güvenli hale geleceğini ifade etti. Kültür Park içinde bir de kütüphane projeleri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bu konudaki çalışmaların da ayrıca sürdüğünü ifade etti.

112 VE POLİS NOKTASI YAPILACAK

Yaklaşık 5 milyon YTL’ye mal olacak Kültür Park projesi kapsamında, içinde 112 Acil Servis, Polis ve Zabıta noktası bulunan bir hizmet binası da yapılacak. Ayrıca, park içindeki yaya geçişleri, çalışmalar tamamlanıncaya kadar raylı sistem güzergâhından verilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;