KOSKİ'nin Ağaçlandırma Çalışmaları

KOSKİ'nin Ağaçlandırma Çalışmaları

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü tatlı su kaynaklarının korunmasına yönelik tahsis edilen bölgelerde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Loras Dağı'na 300 bin fidan dikiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü 2007 yılı fidan dikim çalışmalarını başlattı. Harmancık su kuyusu etrafındaki ağaçlandırma çalışmasına KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Genel Müdür yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Loras Dağı eteklerine bu yıl toplam 300 bin fidan dikmeyi planlayan KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şunlar belirtildi: 'Loras Dağı eteklerine 2007 yılı içerisinde 300 bin adet fidan dikmeyi hedefliyoruz. Bunlar birinci aşamada 0-2 yaş grubu 150 bin fidanın dikimi ile başlayacak ve devam edecek. Yapacağımız dikim çalışmaları ile bugüne kadar Loras Dağı'na diktiğimiz fidan sayısı 1 milyon 800 bine ulaşmış olacak. Ayrıca, 2007 yılı içerisinde tesislerinin bulunduğu yerlere de 5 bin adet muhtelif fidan dikimi yapılacaktır.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;