KOSKİ'den Yeni Vezneler

KOSKİ'den Yeni Vezneler

KOSKİ, tahsilat veznesine iki şube daha ekledi. Konya Büyükşehir Belediyesi?ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü, su fatura tahsilatı yapan veznelere iki yeni şube daha ekledi. Şu an itibarıyla yeni hizmete açılan tahsilat şubeleriyle ile birlikte şehir merkezinde toplam 6 tahsilat veznesi hizmet vermekte.

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nce 2003 yılı başından itibaren su ücretlerinde yüzde 40'lık indirim yapıldı. İndirimin yanında hayata geçirdiği ücretsiz sulama suyu uygulaması başlattı. Son olarak otomatik banka talimatı ile tahsilat uygulamasına geçen KOSKİ Genel Müdürlüğü, şimdi de şehir merkezindeki şube sayısını artırıyor. Yeni hizmete giren Bosna Hersek ve Meram Yaka şubeleriyle, hizmet veren şube sayısını 6'ya çıkardıklarını ifade eden KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, yaptığı basın açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

'2003 yılı başlarında başlattığımız indirim furyamız vatandaşlarımız tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Hizmetin en iyisine layık gördüğümüz hemşehrilerimizin su faturalarında yüzde 40'a varan indirimlere gidildi. Bunun yanı sıra yaz ayları içerisinde bahçe sulamalarında bir ilk daha gerçekleştirerek sulama suyunu ücretsiz hale getirdik. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şehir merkezindeki su tahsilat veznelerimizi de artırmaktayız. Geçtiğimiz hafta içerisinde Bosna Hersek Mahallesi Büyük Hizmet caddesi üzerinde bulunan iş merkezlerinde yeni bir şubeyi hizmete açtık. İkinci yeni şubemizde Meram Yaka Yolu üzerindeki Çolakoğlu Cami yanında. Hemşehrilerimiz bu veznelerden nakit ödemenin yanında kredi kartı ile de ödeme yapabilecekler. Yeni açılan şubelerimiz vatandaşlarımıza hayırlı olsun' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;