KOSKİ'den Ücretsiz Hizmet

KOSKİ'den Ücretsiz Hizmet

KOSKİ Genel Müdürlüğü?nün mevsim öncesi başladığı ücretsiz sulama suyu uygulaması büyük ilgi gördü. Yaklaşık 115 milyar lira tutarında su ve su ulaştırma hizmetini bahçesi olan vatandaşlara ücretsiz olarak sağlayan KOSKİ Genel Müdürlüğü, uygulamadan 3 bin 250 dekarlık alanın faydalandığını bildirdi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün 2003 yılı başında yüzde 17'lik su indirimi ile birlikte hayata geçirdiği ücretsiz sulama suyu uygulaması büyük ilgi topladı. Yaz sezonu boyunca 5 kez sulama suyu verildiğini açıklayan KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, toplam 3 bin 250 dekarlık alana 7 milyon 306 bin 700 metre küp su verildiğini söyledi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen hizmetin bahçesi olan tüm vatandaşlara verildiğini belirten Yüzügüldü, KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün sene başında belirlenen hedeflerin büyük bir kısmının gerçekleştirildiğini, diğer tüm hizmetlerde olduğu gibi özellikle meram bölgesindeki bahçelerin sullanmasına yönelik yapılan suluma suyu kanal sistemi hizmetini de başarıyla yaptıklarını, hizmeti alan hiç bir vatandaşı mağdur etmediklerini, uygulamayla şehrin akciğeri konumundaki başta Meram olmak üzere tüm bahçeleri canlı tuttuklarını ifade etti. Yüzügüldü, şehrin yeşil dokusuna hayati önemde katkı sağlamanın kendilerine ve özveri ile çalışan personeline onur verdiğini bildirdi. Yüzügüldü, KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün tüm hizmetlerinde kaliteyi yakaladığını, bu başarının devamı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getirdi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nce açık kanal sulama sistemi ile bahçelere verilen ücretsiz sulama suyununun, ücret alındığı takdirde KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne sadece bir dönemde 115 milyar lira getiri sağlayacağı, Genel Müdürlüğün yeşil dokunun korunması ve yeşillendirme çalışmalarının devam ettirilmesi amacıyla sulama suyunu 2003 yılı tüketim döneminde ücretsiz olarak verildiği açıklandı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;