KOSKİ'den Personele ve Abonelerine Eğitim Semineri

KOSKİ'den Personele ve Abonelerine Eğitim Semineri

2006 yılını eğitim yılı ilan eden KOSKİ Genel Müdürlüğü, personeline hizmet içi eğitim seminerleri, abonelerine de su kültürünün oluşması için seminerler verecek. KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, personele yönelik eğitimlere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konulu seminerle başladıklarını, şimdi sırada aboneler için planlanan eğitim programı olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2006 yılını 'eğitim yılı' olarak ilan etti. Hem personeline, hem de abonelerine yönelik eğitim faaliyetlerine başlayan KOSKİ, abonelerine su kültürü oluşması yönünde eğitim hazırlığı yaparken, personeline; iş sağlığı, motivasyon, halkla ilişkiler, yeni çıkan konulara uyum ve teknik konularda eğitim verecek.

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, insanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin düşünebilmesi olduğunu hatırlatarak, düşüncenin, bilgi temeli üzerine bina edilmesiyle anlam kazandığını belirtti. Temelinde bilgi olmayan düşüncenin yapıcı ve yararlı olmayacağını kaydeden Sorgun, 'İnsanın bilgi ile donanması, çalışma kalitesini artırdığı gibi hayat kalitesini de artırır. Ancak bilgi ile düşünce gelişir ve ortaya çıkar. İnsanın bilgi edinmesi de eğitimle mümkündür. Biz de 2006 yılını eğitim yılı olarak ilan ederek bu sürece katkıda bulunmak istedik. Gerçekleştireceğimiz eğitim programında hem personelimiz, hem de Konyalı hemşerilerimiz yer almaktadır' dedi.

Personele verilecek eğitimle hizmet kalitesinin artırılacağını, abonelere verilecek eğitim ile de su kültürünün oluşturulacağını ifade eden Sorgun, şunları söyledi: 'Personelimiz için hazırladığımız eğitim programına İş Sağlığı ve İş Güvenliği konulu seminerle başladık. Şimdi sırada Konyalı hemşerilerimiz için planladığımız eğitim programı var. Yakın bir zamanda bu programı da başlatacağız.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;