KOSKİ'de İlkyardım Eğitimi Alan Personele Sertifika Verildi

KOSKİ'de İlkyardım Eğitimi Alan Personele Sertifika Verildi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nde ilkyardım eğitimi alan 69 personele sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KOSKİ) 10'ar kişilik gruplar halinde toplam 69 personeline 16 saatlik genel ilk yardım eğitimi verdi. İlk yardım kursuna katılan ve yapılan sınavda başarılı olan personele sertifika ve kimlik kartları düzenlenen bir törenle verildi.

KOSKİ Toplantı Salonu'nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, bir kaza ya da hayatı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlileri gelinceye kadar yapılan ilkyadımın önemine dikkat çekerek, doğru yapılacak ilk yardımla hayat kurtarılabileceğini söyledi. Eğitim Yılı ilan ettikleri 2006 yılında personelin birçok konuda eğitildiğini hatırlatan Sorgun, 'İnşallah ilkyardım eğitiminde öğrenmiş olduğunuz bilgileri kullanmak zorunda kalmazsınız. Fakat kullanmak zorunda kalacağınız yerler mutlaka olacaktır. Bu seminere katılan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' dedi.

Daha sonra sertifika törenine geçildi. Kursiyerler sertifikalarını KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ve daire başkanlarının elinden aldı.

KOSKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Genel İlkyardım Eğitimi Seminerleri Dr. Adnan Küçükçalık tarafından uygulamalı olarak verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;