KOSKİ TSE ISO 9001 Belgesi Aldı

KOSKİ TSE ISO 9001 Belgesi Aldı

KOSKİ Genel Müdürlüğü, kaliteli su hizmeti dolayısıyla İSO 9001 belgesi aldı. TSE Kalite Sistem Belgelendirme Müdürü Dr. Lütfi Öksüz, TSE kurumu olarak İSO 9001 Kalite Belgesi verdikleri tatlı su dağıtım şebekesine sahip ilk ve tek su idaresi kurumunun KOSKİ Genel Müdürlüğü olduğunu bildirdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de , hizmet üretirken kaliteden ödün vermediklerini, her türlü hizmeti öngörülen kalite standardını yakalayarak vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen KOSKİ Genel Kurul Toplantısı’nda TSE Kalite Belgelendirme Müdürü Dr. Lütfi Öksüz’ün katılımıyla KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne ISO 9001 Kalite Belgesi verildi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmetlerinin yıl boyunca tarandığını ve tespit edilen olumlu raporla durumun TSE Genel Müdürlüğü’nde kurul onayına sunulduğunu belirten TSE Kalite Sistem Belgelendirme Müdürü Dr. Lütfi Öksüz, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün verdiği hizmet dolayısıyla TSE İSO 9001 Kalite Belgesi aldığını açıkladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün normal şehir suyu içme şebekesi yanında tatlı su hizmeti de vererek ISO 9001 Kalite Belgesi aldığını söyleyen Öksüz, iki içme suyu şebekesiyle bu belgeye sahip ilk ve tek kurumun KOSKİ Genel Müdürlüğü olduğunu açıkladı.

TSE Genel Müdürlüğü adına belgeyi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e takdim eden Dr. Lütfi Öksüz, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmetini belgelendirmek ve bu kaliteyi sürekli hale getirilmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Her alanda hizmette kaliteyi ön planda tutuklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, 2004 yılından bu yana her türlü hizmette kalitenin artırılması için önemli bir çaba içerisinde olduklarını ve bu alanda gözle görülür mesafe kat ettiklerini söyledi. KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün ISO 9001 Kalite Belgesi’ne sahip Türkiye’de ikinci Su İdaresi Kurumu olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, KOSKİ’yi alanında tek yapan en önemli hususun; şehir içme suyu ile birlikte verilen tatlı su hizmeti olduğunu belirtti. Başkan Akyürek, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün elde ettiği başarının belgelendirilmiş olmasının sevindirici olduğun kaydederek bunun Konya’daki diğer tüm belediyelere örnek olacağına inandığını bildirdi.

KOSKİ TSE ISO 9001 BELGESİ ALDI

KOSKİ Genel Müdürlüğü kurumsallaşma sürecinde önemli bir yol almıştır. Hizmet kalitesini ISO 9001 kalite yönetim modeliyle yürütmeye başlayan kuruluş; iş, görev ve yetkinlikleri tanımlayarak işlerin kişilerin inisiyatifiyle değil sistemli bir şekilde yürütmeyi kendisine hedef olarak almıştır.

ISO 9001, üretim ve hizmet sektörlerinde kalite yönetim sistemini sağlamak için oluşturulmuş kapsamlı bir standartlar kümesidir. ISO 9001 standardı, bir kuruluşun kalite sistemini çalıştırmasını, geliştirmesini ve belgelemesini ister. ISO 9001, sahip olunan kalite düzeyinin elde edilmesi sırasında uygulanan işlemlerin kayıt altında olduğunu ve öngörülen işlem akışlarının uygulandığını gösterir.

ISO 9001: 2000 sisteminin sürekli iyileştirme anlayışı içinde yürütülmesi ile birlikte ürün ve hizmet kalitesi daha tutarlı olacak, işlerin yürütülmesi esnasında olası hataların önceden tespit edilerek önlem alınması veya oluşan aksaklıkların anında düzeltilmesi sayesinde zaman kayıplarının önüne geçilecektir. Bu sebeple oluşabilecek işgücü ve maddi kayıplar azalacaktır.

ISO 9001:2000 sistemini gereği kuruluşun tüm hizmet aşamaları kayıt ve kontrol altında olacağından daha dikkatli, verimli ve planlı yapılan işler neticesinde iş kaybından ve hatalardan meydana gelen aksaklıkların önüne geçilecek, maliyetler azalacak, zamandan tasarruf sağlanacaktır.

ISO 9001:2000 belgesine sahip kuruluşumuz bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Bu sebeple Müşterilerimiz, bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenen kaliteye sahip ürün ve hizmetleri alabileceklerdir.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;