KOSKİ Selçuklu ve Meram Altyapı Tesisleri İnşaatı

KOSKİ Selçuklu ve Meram Altyapı Tesisleri İnşaatı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen KOSKİ Selçuklu ve Meram Altyapı Tesisleri'nin inşaatı devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kaba inşaatları büyük oranda tamamlanan tesislerin Kasım ayında hizmete gireceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında temeli atılan KOSKİ Genel Müdürlüğü Selçuklu ve Meram Altyapı Tesisleri’nin yapımı devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu ve Meram’da yapımı devam eden tesislerin çok geniş bir alana sahip olan Konya için her açıdan önemli olduğunu belirterek, kaba inşaatları büyük oranda tamamlanan tesislerin Kasım ayında hizmete gireceğini söyledi. Altyapı tesislerinin tamamlanmasıyla KOSKİ’nin çalışmaların da hız kazanacağını kaydeden Başkan Akyürek, tesislerin hem zamandan, hem işgücünden; hem de akaryakıttan tasarruf sağlayacağını ifade etti.

İNŞAATLAR YÜZDE 60 ORANINDA TAMAMLANDI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Selçuklu ve Meram’da inşaatları devam eden altyapı tesisleri yüzde 60 oranında tamamlandı. Tesislerde hizmet binalarının kaba inşaatları tamamlanırken ambar ve atölyelerin montajı da devam ediyor.

KOSKİ Selçuklu Altyapı Tesisleri, 32 bin 256 metrekarelik alanda 8 bin 330 metrekare kapalı alan şekilde inşa ediliyor. Selçuklu tesisleri 2 milyon 857 bin 960 YTL’ye mal olacak. Meram ilçesindeki altyapı tesisleri ise, 32 bin 482 metrekarelik alanda 7 bin 230 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Meram tesisleri 2 milyon 574 bin YTL’ye mal olacak. Her iki tesis de Kasım ayında hizmete girecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;