KOSKİ Sel Baskınlarına Karşı Tedbirlerini Ardırdı

KOSKİ Sel Baskınlarına Karşı Tedbirlerini Ardırdı

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü araç parkını genişletiyor. Koski Genel Müdürlüğü şehir genelinde yaşanması muhtemel sel ve su baskınlarında kullanılmak üzere 3 yeni ?motopomp? aldı.

Özellikle 2002 kış ayları içerisinde yaşanan sel ve su baskınlarında yaptığı çalışmalarla halkın taktirini kazanan KOSKİ Genel Müdürlüğü, bu durumlarda çalışmalarının daha da hızlandırmak için 3 yeni 'Motopomp' aldı. Saatte 750 ton su boşaltma özelliğine sahip cihazlar, 20 metre derinliğindeki su ve 7.5 cm. çapındaki taş birikintilerini de rahatlıkla tahliye edebiliyor.

KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü yaptığı açıklamada, ' Avrupa'da en son teknoloji ile üretilen motopomp cihazları, çalışmalarımızı daha da hızlandıracak. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarda hemşehrilerimizi takdirini kazandık. Halkımıza yapılan hizmetin boşa gitmediğini biliyoruz. Son olarak araç kadromuza kattığımız 3 yeni 'motopomp'un' Koski Genel Müdürlüğümüze maliyeti 90 Milyar liradır. Yeni alınan makineler hizmetimizi daha da güçlendirecektir. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada hemşehrilerimize hizmetin en iyisini vereceğiz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;