KOSKİ Şebeke Hatlarını Yeniliyor

KOSKİ Şebeke Hatlarını Yeniliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke hatlarını 100 yıl ömürlü polietilen borularla yeniliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü, Konya''da ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke borularını 100 yıl kullanım ömrü olan polietilen borularla değiştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2008 yılı içinde 15 mahallede toplam 50 bin metre şebeke ıslahı yapılacağı belirtilerek, şu ana kadar da 40 bin metre ıslah çalışmasının tamamlandığını kaydetti.

Yapılan çalışmalarda 100 yıl ömürlü polietilen boru kullanıldığını belirten Başkan Akyürek, ıslah çalışmalarının toplam maliyetinin 1 milyon 750 bin YTL olduğu vurguladı. Başkan Akyürek, “Büyükşehir Belediyemizin 2008 yılı içinde şehrimizin çeşitli caddelerinde yol genişletme çalışmaları yapacak olması nedeniyle Genel Müdürlüğümüz bu caddelerde ıslah çalışması yaparak, ekonomik ömrünü tamamlamış eski su şebekelerini en az 100 yıl ömrü olan polietilen borularla değiştirmektedir. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde 100 yıl kullanılabilen bu borular dünyada ve ülkemizde birçok belediye tarafından da kullanılmaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Konya genelinde çelik, PVC, CTP (cam elyaf), pik ve demir borulardan oluşan toplam 4 milyon metre uzunluğunda şebeke hattı bulunuyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;