KOSKİ Personeli Gecede Buluştu

KOSKİ Personeli Gecede Buluştu

KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOSKİ Gecesi'nde personel bir araya geldi. Belediye Başkanı Tahir Akyürek, personele yönelik düzenlenen geceler ve etkinliklerin çalışma azmini artırdığına dikkat çekerek, bu tür programların yaygınlaştırılması ve artırılmasından yana olduklarını ifade etti. KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, 'Şehrimize ve insanımıza hizmete dönüşen harcamadan asla kaçınmayacağız. Ama hizmete dönüşmeyen tek kuruşun peşine düşeceğiz' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü her yıl geleneksel olarak düzenlediği KOSKİ Gecesi'nde personeliyle bir araya geldi. Geceye Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ve çalışanları katıldı.

HİZMETE DÖNÜŞMEYEN HER KURUŞUN PEŞİNE DÜŞÜYORUZ

Konevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecenin açış konuşmasını yapan KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, insan hayatında çok önemli yeri olan birçok maddenin alternatifinin üretildiğini, ancak suyun alternatifinin olmadığını belirterek, bu durumun, KOSKİ'nin yaptığı işin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. Konya halkının sağlıklı bir şekilde su içmesine ve su sıkıntı yaşamamasına çalıştıklarını, bunun için de gerekli önlemleri aldıklarını anlatan Sorgun, 'Böylesine önemli ve ulvi bir hizmet, rutin bir çalışma ve anlayışla yapılamaz. Statik, durağan bir anlayış yerine sürekli, daha fazla, daha yeni, daha verimli hizmeti nasıl sunabilirim demeliyiz. Şehrimize ve insanımıza hizmete dönüşen harcamadan asla kaçınmayacağız. Ama hizmete dönüşmeyen tek kuruşun peşine düşeceğiz. Boşa akan bir damlayı, ya da boşa yanan bir lambayı asla görmezlikten gelemeyiz' dedi.

BEKLENEN HİZMETLER BİR BİR GERÇEKLEŞİYOR

Geceye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, personele yönelik düzenlenen geceler ve etkinliklerin çalışma azmini artırdığına dikkat çekerek, bu tür programların yaygınlaştırılması ve artırılmasından yana olduklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak 2006 yılında da önemli yatırımlara imza atacaklarını vurgulayan Başkan Akyürek, şunları söyledi: 'Şu anda devam eden çevre yolları düzenleme çalışmalarımız şehrimizdeki tüm çevre yollarında gerçekleştirilecektir. Ankara, İstanbul, Beyşehir, Seydişehir, Ereğli, Adana ve diğer çevre yollarında bordürsüz, taşsız, düzensiz yer bırakmayacağız. Yol kime ait olursa olsun şehirdeki tüm çevre yolları düzenlenerek şehre yeni yeşil ve düzenli alanlar kazandırılacaktır. Çalışma takvimimiz sürecinde bütçemizin büyük bir bölümünü yatırımlara ayırdık. Şehrimizin değişik noktalarında hizmet ürettik. Konya'mızın ve halkımızın beklediği hizmetler bir bir gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye de devam edecek.'

EMEKLİ PERSONELE PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinde görev yapan personelin hazırladığı skeç ve Türk Sanat Müziği dinletisi ile Dr. Faik Özdengül tarafından verilen motivasyon konulu sunum geceye katılanlardan büyük alkış aldı.

Programın ardından KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden emekli olanlara günün anısına Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Selim Uzbaş, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Mithat Büyükalim ve Abdullah Şanlı, Hizmet-iş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Baran ile Memur-Sen İl Temsilcisi Servet Buzcu tarafından plaket verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;