KOSKİ Müşteri Hizmetleri Kesintisiz Çalışıyor

KOSKİ Müşteri Hizmetleri Kesintisiz Çalışıyor

Kalite Politikası gereği su ve kanalizasyon hizmetlerini en etkin ve güvenilir şekilde sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Müşteri Hizmetleri birimi, vatandaşlardan ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemini kurmasıyla birlikte, Müşteri Hizmetleri birimini hayata geçirdi.

Genel Müdürlük binasına bizzat gelen, telefonla veya internet ortamında bağlanan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Müşteri Hizmetleri birimi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Müşteri Hizmetleri biriminde çalışan müşteri temsilcilerinin vatandaşların sorunlarını titizlikle dinleyerek, talepleri kayıt altına aldığı, daha sonra değerlendirerek yardımcı olduğu belirtildi. Açıklama şöyle: “Birimimizde vatandaşların şikâyetlerine anında yardımcı olunuyor. Eğer şikâyet hemen çözülemiyorsa istek ve şikâyet formu düzenlenerek ilgili kişiye 3 gün içinde telefon ile bilgi veriliyor. Gelen müşteri istek ve şikâyetleri sınıflandırılıp aynı istek ve şikâyetlerin tekrar gelmemesi için sorumlular bilgilendirilip önlemler alınıyor. Öğle tatilinde de birim kesintisiz çalışıp hizmet veriyor. Ayrıca vatandaşlarımız telefon aracılığı ile problemini dile getirebiliyor. Bunun yanında, internet aracılığı ile canlı destek veriliyor. Bu uygulamaların temel amaçlarından birisi de Konya halkının memnuniyetidir. Müşteri istek ve gereksinimlerinin ve hatta beklentilerinin ne olduğunun bilinmesi, müşteri memnuniyetinin elde edilmesinde izlenecek yol açısından önem arz etmektedir.”

Açıklamada, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün uyguladığı Kalite Politikası gereği su ve kanalizasyon hizmetlerini en etkin ve güvenilir şekilde sürekli iyileştirme anlayışıyla çalıştığı da ifade edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;