KOSKİ Eğitim Semineri

KOSKİ Eğitim Semineri

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim programları devam ediyor. Personeline çeşitli konularda hizmet içi eğitim veren KOSKİ Genel Müdürlüğü, Meram Eskiyol Tesislerinde 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu bir eğitim semineri düzenledi.

“İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu eğitim programına, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet SORGUN, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve çalışanlar katıldı. Programın açış konuşmasını yapan KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, “Yaptığınız iş ne olursa olsun, kariyeriniz ne olursa olsun önemli olan sizleriniz. Siz, bizim için değerlisiniz. Hangi işi yapıyor olursak olalım önce tedbir almalıyız, önce tedbir sonra iş. Önlem almak bedel ödemekten daha ucuzdur.” dedi.

Slayt, fotoğraf ve canlı örneklerle hazırlanan eğitimde, Kalite Kontrol Şube Müdürü Mustafa Yaylacı İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kurulu’nun görevleri, işçi olarak çalışanların üzerlerine düşen sorumlulukları ve KOSKİ’nin konuyla ilgili yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Asıl amacın insan sağlığı olduğunu belirten Yaylacı, iş ekipmanlarının ve kişisel koruyucu aletlerin güvenlik için mutlaka kullanılması gerektiğini belirterek, güvenlik alınmadan yapılan hiçbir işin hedeflenen başarılı sonuca ulaşmayacağını söyledi.

“Halk içerisinde çalışmamız nedeniyle vatandaşlar, -iş- güvenliğimizin birer parçasıdır. Hem kendi güvenliğimizi hem de onların güvenliğini sağlamalıyız” diyen Yaylacı, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının nedenlerini ve bunlardan korunma prensip ve tekniklerini açıkladı.

Son olarak ilk yardım ve kurtarmaya değinen Kalite Kontrol Şube Müdürü Mustafa Yaylacı, personelin her konuda bilinçlendirebilmek için eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini bildirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;