KOSKİ Çalışanları İle İftar

KOSKİ Çalışanları İle İftar

Konya Büyükşehir Belediyesi?ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü, çalışanlarına iftar yemeği ikram etti. İftar yemeğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, çalışanlarına tek kuruş borcu olmayan bir belediye oluşturduklarını belirterek, ?kişinin alın teri hakkı kutsaldır. Hemen verilmesi gerekir. Bizde öyle yaptık. Sonuçta hem çalışanımız, hem de şehrimiz kazandı? dedi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesinde çalışanlarına iftar yemeği ikram etti.

KOSKİ'nin iftar yemeğine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Hizmet-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Baran, Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Cevdet İşbitirici, yöneticiler ve KOSKİ çalışanları katıldı.

Ev sahibi KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, yılda birkaç kez de olsa tüm çalışanlarla bir araya geldiklerini ifade ederek, yemeğe katılanlara teşekkür etti.

Yemekten sonra çalışanlarla bir müddet sohbet eden Başkan Mustafa Özkafa, Konya'yı ülkenin en düzenli ve yaşanabilir şehri haline getirmenin sırrının çalışanların emeklerinin zamanında ve eksiksiz ödenmesinden geçtiğini ifade etti. Başkan Özkafa, 'Kişinin alın teri hakkı kutsaldır. Hemen alın teri kurumadan verilmesi gerekir. Bizde çalışanlarımızın alın teri hakkını kurumadan verdik. Sonuçta şehrimiz ülkenin en düzenli kenti oldu. Hiç kimseye borcumuz yok. Türkiye'nin en ucuz ulaşım hizmetiyle birlikte en ucuz suyunu sizlerin gayretiyle sunuyoruz. Ülkemizin en büyük hastalığı yıllarıdır içinden çıkamadığı faiz sarmalıdır. Yatırımlarla, halkımıza hizmet olarak gitmesi gereken vergilerimiz maalesef dış ülkelere ve dört beş zengine faiz olarak gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti 80 trilyon vergi toplayacağını açıkladı. Akabinde 70 trilyon lira da faiz ödeneceğini duyurdu. Ülkemizin tüm emeklerinin nereye gittiği açıkça ortadır. Bizim bir tek kuruşumuz faize, rantiyeye, çalışmadan almaya alışık dört beş zengine gitmemiştir. Allah'ın izniyle gitmeyecektir. Tüm gelirimiz ve emeğimizi şehrimize, şehir insanına harcadık. Harcamaya devam ediyoruz. Şehrin dört bir yanında bu gün onlarca ekibimiz görev yapıyor. KOSKİ personelimiz, ya yeni bir hat açıyor, ya da eski hatlarda onarım yapıyor. Bir başka ekip ise aynı zamanda halkımıza kaliteli,güvenli ve daha sağlıklı su ulaştırmanın gayretini gösteriyor. Konya çalışanlarımızın gayretiyle bugünlere gelerek ülkenin en düzenli şehri olmuştur. İnanıyorum yine çalışanlarımızın gayretiyle dünyanın en güzel şehri olacaktır' şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;