KOSKİ Arızalara Karşı Ekip Sayısını Artırdı

KOSKİ Arızalara Karşı Ekip Sayısını Artırdı

KOSKİ Genel Müdürlüğü, son yılların en soğuk haftasının ardından gelen sıcak hava ile birlikte başlayan kanalizasyon arızaları ve sayaç donmalarına karşı tedbirleri artırdı. Yaşanan arızaların giderilmesi için nöbetçi ekip sayısını artına KOSKİ Gene Müdürlüğü, vatandaşları sayaç muhafaza sandıklarını kontrol etmelerini, patlayan ve su sızdıran sayaçlarının bildirilmesini istedi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklama da şu görüşlere yer verdi.

'Konya'da soğuk hava şartları nedeniyle kanalizasyonda ve su sayaçlarında donma olayı yaşanmaktadır. Kanalizasyonda meydana gelen arıza ve tıkanmaların giderilmesi için nöbetçi ekip sayısı artırıldı. Ekiplerimiz vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için 24 saat görev başındadır.

Ayrıca sayaçları donan vatandaşların çoğunluğu don olayını kendi imkanlarıyla ilkel şartlarda çözmeye çalışıyor. Dışardan yapılan müdahaleler sayaç gövdelerinde ve en önemlisi iç mekanizmalarda hasara neden oluyor. Kaynar su ile açılmaya çalışılan sayaçların iç mekanizmaları zarar gördüğünden önce su sızıntısı ve ardından sayaçların patlamasına neden oluyor. Bu durumların yaşanmaması için görevlendirdiğimiz ekiplerimiz 24 saat boyunca görevleri başındadır. Vatandaşlarımızın alo 185 Su Arıza hattımızı arayarak yardım istemeleri halinde ekipler en kısa sürede olay mahalline giderek sorunu gidereceklerdir. Bugüne kadar sayaçlarda yaşanan don olayı 2056 adettir.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;