KOSKİ, 100 Yıl Ömürlü Şebeke Hattı Döşüyor

KOSKİ, 100 Yıl Ömürlü Şebeke Hattı Döşüyor

KOSKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi'nin yol çalışması yapacağı alanlardaki eski şebeke hatlarını en az 100 yıl ömürlü polietilen borularla yeniliyor.

Büyükşehir Belediesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya'da ömrünü doldurmuş şebeke borularını en az 100 yıl kullanım ömrü olan polietilen borularla değiştiriyor.

Konuyla ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Konya genelinde çelik, PVC, CTP (cam elyaf), pik ve demir borulardan oluşan toplam 4 bin kilometre uzunluğunda hat bulunduğu belirtilerek, bu hattın yaklaşık 680 kilometrelik bölümünün çeşitli sebeplerden dolayı ömrünü tamamladığı vurgulandı.

Sürekli arıza ve kaçak yapan bu tesisatlarımızın yenilenmesi için acil planlar hazırlandığının belirtildiği açıklamada şöyle denildi: 'Büyükşehir Belediyemizin 2006 yılı içerisinde şehrimizin çeşitli caddelerinde yol genişletme çalışmaları yapacak olması nedeniyle Genel Müdürlüğümüz bu caddelerde ıslah çalışması yaparak, ömrünü tamamlamış eski su şebekelerini en az 100 yıl ömrü olan polietilen borularla değiştirmektedir. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde 100 yıl kullanıbilen bu borular dünyada ve ülkemizde birçok belediye tarafından da kullanılmaktadır. Çalışmalara ilk olarak Mahmuriye Mahallesi Meçhul Asker Caddesi'nde başlanmış, eskiyen şebeke borularının tamamı polietilen borularla değiştirilmiştir.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;