Konyaspor Süper Ligde

Konyaspor Süper Ligde

Konyaspor BAŞKANI KÖSEOĞLU: 10 yılın özlemini giderdiğimiz için Konya ve Konyalı adına gurur duyuyoruz. Konyaspor'un bu başarısında herkesin emeği var.

Konyaspor Başkanı Mehmet Köseoğlu, 10 yıllık Süper Lig özleminin giderilmesine vesile oldukları için gururlu olduklarını, bu başarıda herkesin karınca kararınca emeğinin olduğunu söyledi. Konya şehrinin ve Konyaspor'un olması gereken yere geldiğini, bunun için de hem maddi, hem de manevi inanılmaz özverilerde bulunulduğunu hatırtalan Başkan Mehmet Köseoğlu, "Süper Lige yükseldik, bu çok büyük bir başarı. Ancak, Süper Lig'de tutunabilmek çok daha önemli. Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın, Beşiktaş'ın çekineceği bir takım olmalıyız" dedi.

Sezona çok sıkıntılı başladıklarını, ancak ilerleyen haftalarda minik minik bu sıkıntılardan arındıklarını, özellikle de netice bakımından olumlu sinyaller aldıklarını ve şampiyonluk potasına girdiklerini söyleyen Başkan Mehmet Köseoğlu, çeşitli sıkıntılara rağmen, böyle bir başarıyı yakalamanın ve Süper Lige yükselmenin başka takımlar tarafından da örnek alınmasının kendilerini ayrıca gururlandırdığını ifade etti. Başkan şunları söyledi:

"Tekrar tekrar söylemenin bir anlamı yok, ama biz gerçekten çok sıkıntılarla bu başarıyı yakaladık. Sıkıntılar içerisinde yakalanan başarı bana göre çok daha anlamlı oluyor. Şimdi dönüp geriye bir baktığımız zaman, nerelerden nerelere gelmişiz. Ulusal medyayı takip ediyorum ve bizim bu başarımız için gurur verici yazılar yazılıyor. En önemlisi ise bazı kulüplere gönderme yapılarak, Konyaspor'un örnek alınması noktasında tavsiyelerde bulunuyorlar. Bundan daha gurur verici birşey var mı' Yani Konyaspor örnek takım olarak gösteriliyor."

Konyaspor'un Süper Lig'de de başarılı olmasının şart olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Köseoğlu, "Yukarıda da belirttiğim gibi, 10 yıllık özlemi gidermek kolay olmadı. Biz, yani Konya, yani Konyaspor Süper Lig'de kalıcı olmalıdır. Nasıl olsa çıktık, gerisi önemli değil gibi, bir düşünce içinde olmamalıyız. Bunun için de herkes elini bir kere değil, çokça elini taşın altına koymalı. 3 büyükler Konya'ya çekinerek gelmeli. 3 büyüklerin yöneticisi, teknik adamı, futbolcusu Konyaspor'u çantada keklik görmemeli. Biz Erzurumspor maçından sonra bunun çabasını, bunun gayretini göstermeliyiz" şeklinde konuştu.

Transfer konusu ile ilgili görüşlerini de açıklayan Başkan Mehmet Köseoğlu, kesinlikle aceleci olmayacaklarını, akıllı bir transfer politikası izleyeceklerini, özellikle de genç futbolcuları transfer etme gayretinde olacaklarını belirterek, "Konyaspor'u ve Konya'yı temsil etme gücü yüksek olan futbolcuları tercih edeceğiz. Cebimizde birçok futbolcu ismi var, menacerler vasıtasıyla haber gönderenler var. Ama, bizim acelemiz yok. Konyaspor olarak yoğurdu üfleyerek yemeye mecburuz. Öncelikle şampiyonluğu doya doya yaşamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Haber: M.YAŞA

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;