Konyaspor Kendi Tesislerine kavuşuyor

Konyaspor Kendi Tesislerine kavuşuyor

Konyaspor Fahri Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Konyalıların isteğine cevap vererek kayuma giden bir takıma sahip çıktıklarını, kendilerine ilk etapta üç hedef çizdiklerini, öncelikle konya'yı şampiyon yaparak Süper Lige taşıdıklarını hatırlatarak, en kısa zamanda Konyaspor'un kendi tesislerine kavuşturulacağını müjdeledi.Özkafa, Konyaspor'a Süperlig'de başarılar diledi.

İŞTE KONYA BU!


Konya, futbol takımı ile yakaladığı zirveyi her alana yaymak istiyor

Haftasonu yapılan şampiyonluk kutlamaları, "Sevinmeyi özlemişiz" dedirtti

KONYA 10 YILLIK HAYALİN

GERÇEĞİNİ COŞKULU YAŞADI

A Kategorisi'nde sezona sıkıntılı bir süreç geçirerek başlayan ancak, aldığı başarılarla sezon ortasında şampiyonluğun favorileri arasında gösterilen Yeşil Beyazlı temsilcimiz Konyaspor'un A Kategorisi şampiyonu olarak Süper Lig'e adını yazdırması haftasonu yapılan çeşitli programlarla kutlandı.

10 yıllık özlem ve hasrete son vererek şehire büyük bir sevinç yaşatan futbol takımımız Öncekigün şehir içinde attığı turla taraftarını selamladı. Halkın yoğun ilgisi altında stadyuma giren Yeşil Beyazlılar, saha içerisinde de tribünlerle buluştu. 5-2 galibiyetle sonuçlanan ligin son karşılaşması Erzurumspor maçının ardından ise saha içi adeta karnaval alanına döndü. Maçın bitiş düdüğü ile saha içine akın eden taraftarlar yakaladıkları futbolcu ve teknik kadroyu omuzlara alarak yaşattıkları coşku için teşekkür ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'ya da sevinç gösterilerinde bulunun coşkulu taraftarlar, daha sonra araçlarına binerek şampiyonluğu şehrin tüm sokaklarında yaşadılar. Gecenin geç saatlerine kadar 10 yıllık hayalin gerçekleşmesini yaşayan taraftarlar, Konyaspor'la alınan bu büyük başarıların değişik alanlarda da alınmasını arzuladıklarını söylediler. Konyaspor'u bugünlere getirenlere asla vefasızlık yapmayacaklarını da ifade eden taraftarlar, bu takıma zor zamanda destek vererek buralara taşıyanların her zaman yanında olacağız. Bize bu coşkuyu yaşattıkları için yürekten teşekkürler" dediler.merhabagazetesi

MUHTEŞEM VEDA


Konyaspor Süper Lige yükselişini muhteşem bir törenle ve tüm şehir halkını sokaklara dökerek kutladı. Deyim yerindeyse, Konya'da yer yerinden oynadı.

Ve Konyaspor muhteşem denilebilecek bir törenle Türkiye İkinci Lig "A" Kategorisi'ne veda etti. Bir başka deyişle, Cumartesi günü Konya'da yer yerinden oynadı. Sakaryaspor maçından sonra Süper Ligi garantileyen, ligin son maçında da Erzurumspor'u yenerek 68 puanla lider olarak Süper Lige çıkan Yeşil Beyazlılar, şampiyonluğu doyasıya yaşadılar.

Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan şampiyonluk kutlaması, özellikle saat 14.00'den sonra doruk noktalara ulaştı. Saat 16.00 civarlarında üstü açık bir otobüsle Hilton Oteli'nden alınan futbolcular, yöneticilerle birlikte şehir turuna çıktılar. Konyaspor'lu taraftarların sokaklara dökülmeleri ve hem yönetime hem de futbolculara sevinç gösterilerinde bulunmaları görülmeye değerdi.

Konya'nın cadde ve sokaklarında bunlar yaşanırken, bir gelin gibi süslenen Atatürk Stadı'nda ise müzik şöleni vardı. Sabahın erken saatlerinde stadı dolduran taraftarlara, önce Konyalı mahalli sanatçılar, daha sonra Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Türüt müzik ziyafeti çekti. Hilton Oteli'nden stada 2 saatte gelebilen Konyaspor'lu yönetici ve futbolcular, bütün tribünleri dolaşarak Yeşil Beyazlı taraftarları selamladılar.

Daha sonra ısınmaya çıkan futbolcular, türkücü İsmail Türüt'e eşlik ederek, horon teptiler. Maçın başlamasından 1 saat önce stada gelen Konya Büyükşehir Belediye ve Konyaspor Fahri Başkanı Mustafa Özkafa coşkulu bir şekilde karşılandı. Sahaya inen taraftarlar eşliğinde tribünleri selamlayan Başkan Özkafa'ya büyük sevgi gösterilerinde bulunuldu. Zaman zaman taraftarların omuzlarında taşınan Büyükşehir Belediye Başkanı Özkafa'nın gözleri dolduğu gözlendi.

Ligin son maçı olan Erzurumspor maçında da Yeşil Beyazlılar'ın golleri tek tek sıralaması Başkan Özkafa'yı keyiflendirirken, özellikle maçın bitiş düdüğü ile stadın içi ana baba gününe döndü. Binlerce taraftar, tribünleri boşaltarak, futbolcuları ve teknik adamları omuzlara alarak, sevinç gösterilerinde bulundular.

Binlerce taraftar şeref tribünü önüne gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa ve Konyaspor Başkanı Mehmet Köseoğlu ile yöneticilere tezahuratlarda bulundular. Şampiyonluk kutlamaları hem stad içinde, hem de bütün şehirde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Yeşil Beyazlı futbolcular, saat 23.00'te stadı terkettiler ve konvoylar halinde kamp yapılan Hilton Otel'e hareket ettiler. Yeşil Beyazlı futbolcular, eşleri ile birlikte şampiyonluk kutlamalarına burada devam ettiler.

merhabagazetesi

Basın Kuruluşları için;