Konya'nın İlk Engelsiz Yaya Üstgeçidi İnşa Ediliyor

Konya'nın İlk Engelsiz Yaya Üstgeçidi İnşa Ediliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mobilyacılar Kavşağı yanında inşaatına başladığı modern yaya üstgeçidi, engelli ve yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştıracak. Şehir estetiğinin ön planda tutulup yaya güvenliğinin en üst seviyede düşünüldüğü yaya üst geçitlerini şehir geneline yaygınlaştırmayı düşünen Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulaması diğer belediyeler için örnek teşkil ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin engellilerin ve yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştırırken şehre estetik kazandırmak üzere Sakarya Mahallesi ile sanayi sitelerini birbirine bağlayacak şekilde İstanbul Çevre Yolu üzerinde inşasına başladığı modern yaya üstgeçidi inşaatında sona yaklaşılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya'da ilk kez merdivensiz olarak inşa edilen modern yaya üstgeçidi, engelli ve yaşlı vatandaşların rahat bir şekilde karşıya geçmelerine olanak sağlayacak. Bunun yanında, özellikle sabah saatlerinde sanayi bölgesine geçmek için yol kenarında uzun süre bekleyen vatandaşların zaman kaybı problemlerini de çözecek olan Sakarya Yaya Üstgeçidi, bisiklet kullanan vatandaşlar hizmet verecek.

4 metre genişliğinde, 185 metre uzunluğunda, çelik askılı taşıma sistemi ile inşa edilen Sakarya Yaya Üstgeçidi Kasım ayı sonunda tamamlanarak hizmete girecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;