Konyalılar, Bisiklet-Velesbit Şenliği'nde Buluştu

Konyalılar, Bisiklet-Velesbit Şenliği'nde Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bisiklet-Velesbit Şenliği'ne 7'den 70'e yüzlerce Konyalı katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bisikletin Konya'nın milli sporu olduğunu belirterek, Konya'yı yeniden bisiklet sporunun merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bisiklet-Velesbit Şenliği yoğun bir katılımla yapıldı.

Şefik Can Caddesi'nde gerçekleştirilen şenlikte konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bisikletin Konya'nın milli sporu olduğunu belirterek, Konya'yı yeniden bisiklet sporunun merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Konya'da 80 kilometre bisiklet yolu yapılacağını, bunun 40 kilometresinin tamamlandığını vurgulayan Başkan Akyürek, Konya'da yeni yapılacak tüm caddelerde bisiklet yolunun mutlaka olacağını ifade etti. Şenliğe katılan gençlere de seslenen Başkan Akyürek, gelecekte başarılı bir meslek sahibi olmak için, şimdiden mesleklerini belirlemelerini ve o yönde çalışmalarını tavsiye etti.

Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik Erdoğdu da, sağlık için sporun şart olduğunu, küçük-büyük herkesin yapacağı tek sporun da bisiklet olduğunu vurgulayarak, herkesi bisiklet kullanmaya davet etti. Erdoğdu, yıllardır özlemini çektikleri bisiklet yollarının yapımı nedeniyle de Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından başlayan bisiklet turu, Şefik Can Caddesi'nin bir tur dönülmesi ile sona erdi. Renkli geçen turun ardından Bisiklet-Velesbit Şenliği'ne katılanlar arasından kurayla belirlenen 12 kişiye bisiklet hediye edildi. Başkan Akyürek daha sonra Mevlâna Bisiklet Yarışması'nda dereceye giren 1. Baki Akurşan, 2. Mehmet Çarşı ve 3. Latif Döner'i altınla ödüllendirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;