Konyalı:'Büyükşehir Belediyesi Konyayı Konya Yapmış'

Konyalı:'Büyükşehir Belediyesi Konyayı Konya Yapmış'

Sanatçı Rıza Konyalı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Konyalı, uzun yıllardır İzmir'de ikamet ettiğini belirterek, artık Konya'ya dönmek istediğini ve buraya yerleşmeyi planladığını bildirdi. Konyalı, çalışmaları ve Konya'ya kazandırdıkları dolayısıyla Başkan Akyürek'e '45 yıllık geleneğim' dediği nazar boncuklarını hediye etti.

TRT'nin Konya programlarına katılmak üzere şehrimize gelen Sanatçı Rıza Konyalı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Rıza Konyalı, Konya'yı fevkalade değişmiş ve gelişmiş bulduğunu belirterek 'Ben Konyalı bir sanatçıyım. 63 yıldır sanat camiasında hizmet veriyorum. Konya'ya çok güzel katkılarınız olmuş. Konya'yı fevkalade ileriye taşıyan yatırımlara imza atmışsınız. Size hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Konya'yı Konya yapmışsınız.'dedi. Konyalı, yapılan yatırımlarla Türkiye'nin en düzenli şehirleri arasında başı çeken Konya'ya yerleşmek istediğini dile getirerek 'Artık Konya'ya dönmek ve baba evine yerleşmek istiyorum. Eşimle birlikte bunu planladık. Ayrıca 63. sanat yılımı sanatçı dostlarımla birlikte Konyamızda bir programla kutlamak istiyorum.'diye konuştu.

Başkan Akyürek, Konyalı'ya ziyareti dolayısıyla teşekkür ederken, amaçlarının Konya'ya hak ettiği hizmetleri kazandırmak olduğunu belirterek bu amaç uğruna gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Başkan Akyürek, Rıza Konyalı'yı Konya'da ağırlamaktan onur duyacaklarını, Konyalı'nın Konya'ya yerleşme ve 63. sanat yılını burada kutlama isteğini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Rıza Konyalı ziyaret esnasında Başkan Akyürek'ten övgüyle söz ederken belinde gezdirdiği ve 45 yıllık geleneğim dediği nazar boncukları ile kendisine ait son eserlerinin yer aldığı CD'sini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;