Konyalı Çocuklar Şenlikte Buluştu

Konyalı Çocuklar Şenlikte Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Çocuk Şenliği binlerce Konyalı'nın katılımı ile yapıldı. Minik Dualar Grubu'nun konser verdiği şenliğe yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Muhteşem gösterilerle eğlenen çocuklara Büyükşehir Belediyesi tarafından oyuncak hediye edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Şenliği Mevlana Kültür Merkezi Açık Sema Alanı'nda yapıldı.

Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı Çocuk Şenliği öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şenlik nedeniyle ortaya çıkan birlik görüntüsünün dünyaya ve Türkiye'ye model olarak sunulduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi'nin, Konya'nın geleceği için çalıştığını kaydeden Başkan Akyürek, 'Şehirci Çocuk Dergisi ile, Gezici Anaokulu ile, sosyal faaliyetler ile çok yoğun bir yıl yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her sene düzenlenen bu şenlik bundan sonra da devam edecek' dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik, Çocuk Şenliği'nin, kendisini çocukluğuna götürdüğünü vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şenliğe katılan Konya Milletvekilleri adına konuşan AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, belediyeciliğin sadece fiziki çalışmalardan ibaret olmadığını hatırlatarak, sosyal alanda da önemli çalışmalara imza atan Konya Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik ettiklerini söyledi.

Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu da, çocuklar için yapılan hiçbir çalışmanın boşa gitmeyeceğini belirterek, dünyanın bütünleşmeye yöneldiği günümüzde çocukların eğitimine her zamankinden daha fazla önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde önce sanatçı Ertuğrul Erkişi, daha sonra ise Minik Dualar Grubu sahneye çıktı. Ertuğrul Erkişi yönetiminde ilahiler söyleyen miniklere binlerce Konyalı eşlik etti.

Şenlikte ayrıca, Rusya'dan gelen sirk grubunun gösterileri, kukla gösterisi, yılan gösterisi ve ateş yutan adam gösterileri yer aldı. Çocukların saatlerce eğlendiği şenliğin sonunda ise, Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;