Konyalı Birlik Parkı'nı Sevdi

Konyalı Birlik Parkı'nı Sevdi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara Yolu üzerine yapılan Birlik Parkı, hafta sonları piknik yapmaya gelen ailelerle dolup taşıyor. Toplam 63 bin 453 metrekare alana sahip olan Birlik Parkı'nda piknik yapan aileler, bin 500 ağaç ve süs bitkisi ile şelalesi bulunan parkta huzurlu saatler geçiriyor.

'Çiçek Gibi Bir Konya' sloganıyla Konya genelinde yeşil alan çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, Ankara Yolu üzerine yaptığı 63 bin 453 metrekarelik Birlik Parkı, kısa sürede Konya halkından büyük ilgi görmeyi başardı.

Hafta sonları piknik için gelen ailelerle dolup taşan Birlik Parkı, büyük ilgi gören Birlik Anıtı, toplam 63 bin 453 metrekare alanı, muhtelif türde bin 500 ağaç ve süs bitkisi, 3 adet kaya bahçesi, 1 adet çocuk oyun alanı, 60 adet piknik masası, 18 adet mangal yeri, otoparkı ve Birlik Şelalesi ile Konya halkının ilgi gösterdiği önemli bir mekan haline geldi. Birlik Parkı'nı tercih edenler, hem şehrin stresinden biraz da olsa uzaklaşıyor, hem piknik yapıyor, hem de yeşillikler içinde huzur buluyor.

Birçok alanda Türkiye'ye ve dünyaya örnek olan Konya'da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırma çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin uygun yerlerinde halkın istifade edeceği büyük parklar yapmaya bundan sonra da devam edecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;