Konya'dan Sel Felaketinde Zarar Gören İllere Destek

Konya'dan Sel Felaketinde Zarar Gören İllere Destek

Konya Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan sağanak yağış sonucu sel felaketi yaşayan illere 6 kamyon yardım malzemesi gönderdi. İki grup halinde bölgeye gönderilen yardım malzemelerinin ilki dün, kalanı da bugün yola çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya olarak felaketten zarar gören bölgeye gereken desteği vereceklerini söyledi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan sağanak yağış bir çok ilde hayatın felç ederken, Konya Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinden en çok etkilenen iller olan Batman ve Şırnak'a yardım malzemesi gönderdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birçok insanın ölümüne, yüzlerce insanın evsiz kalmasına yol açan, günlük hayatı felç eden sel felaketinin yaralarını sarmak için toplam 6 kamyondan oluşan yardım malzemesini bölgeye gönderdiklerini ifade etti. Özellikle Batman'da halen birçok insanın yardım beklediğini hatırlatan Başkan Akyürek, bu konuda Konya olarak bölgeye gereken desteği verdiklerini söyledi.

Bölgeye gönderilen ekibin yardım malzemelerini yetkililere teslim ederek geri döneceğini kaydeden Başkan Akyürek, 'Mevlana şehri Konya'nın duası bölge halkımızın yanındadır. Sel felaketinde meydana gelen yaraların en kısa sürede sarılarak, bölge halkımızın yeniden günlük hayatına dönmesini diliyoruz. Felakette zarar gören insanımıza Konya olarak bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Batman ve Şırnak'a gönderilen 6 kamyonluk malzemeler şunlar: 500 yatak, 500 yorgan, 500 kanepe, 500 battaniye, 240 soba ve soba borusu, 100 halı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;