Konya'dan Kardeş Ülkeye Yardım Eli

Konya'dan Kardeş Ülkeye Yardım Eli

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Pakistan, Afganistan ve Hindistan'da meydana gelen deprem felaketinde zarar görenler için devlet eliyle yapılacak yardımlara destek kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında toplanan Meclis, ayrıca depremin yaralarını sarmak için Pakistan'a bir heyet göndererek klinik hizmeti vermeyi kararlaştırdı.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Pakistan, Afganistan ve Hindistan'da meydana gelen deprem felaketlerinde zarar görenler için destek kararı aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında toplanan Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemine aldığı depremle ilgili, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yapılması gereken konuları belirledi. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinde zarar gören ülkeler için, ilk andan itibaren çalışmalara başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak Pakistan'a bir heyet gönderme kararı aldıklarını ifade etti.

Gönderilecek heyetin bölgede sağlık konusunda klinik hizmeti vereceğini ve Konya'dan yapılacak yardımları mağdur halka ulaştıracağını kaydeden Başkan Akyürek, ayrıca Konya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak başta Kızılay olmak üzere, devlet eliyle yapılacak yardımlara her türlü desteği vereceklerini vurguladı. Başkan Akyürek şöyle konuştu: 'Başta kardeş ülke Pakistan olmak üzere Afganistan ve Hindistan'ı da etkileyen Asya Depremi'nin yol açtığı felaketler bizi derinden üzmüştür. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak Pakistan'da meydana gelen deprem dolayısıyla yapılacak her türlü yardıma hazır olduğumuzu ve kardeş ülke insanlarının acılarını paylaştığımızı belirtmek isterim. Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin meydana geldiği ilk gün harekete geçerek, devletin ilgili birimlerine yardım ekiplerinin hazır olduğunu bildirmiştir. Bugün bölgeye yardım amaçlı ekip gönderme kararı aldık. Bu bir yardım kampanyası değildir. Bölgeye yardım etmek isteyenler Kızılay'a yardımlarını ulaştırabilirler' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;