Konya'da Muhteşem Neyzenler Gecesi

Konya'da Muhteşem Neyzenler Gecesi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya''ya gelişlerinin 780'inci yılı etkinlikleri kapsamında Neyzenler Gecesi düzenlendi. Konya'da ilk kez 14 neyzenin bir arada katıldığı konser büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya''ya gelişlerinin 780’inci yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler Neyzenler Gecesi ile devam etti.

Mevlâna Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda düzenlenen Neyzenler Gecesi’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, Mevlâna’nın torunu Esin Çelebi, temsili karşılama programında rol alacak sanatçılar Sacit Onan, Cem Kurtoğlu, Yetkin Dikinciler, Kerem Fırtına ile çok sayıda davetli katıldı.

Neyzenler Gecesi’ne M. Sadrettin Özçimi’nin yönetiminde katılan neyzenler; M. Salim Tokaç, Ahmet Şahin, Salih Bilgin, Kutsi Sezgin, Eyman Gürtan, Kemal Karaöz, Volkan Yılmaz, Hakkı Özçimi, Özer Özel, Ümit Atalay, Ahmet Taçoğlu, Yusuf Kayya, Fahrettin Acar performansları ile izleyenlere muhteşem güzel bir gece yaşattılar. Mevlâna Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nu dolduran Konyalılar, konser sonrası sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Programın yönetmeni M. Sadrettin Özçimi, Konya’da ilk kez 14 neyzenin bir araya geldiğini belirterek, muhteşem konseri organize eden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın sonunda M. Sadrettin Özçimi ve neyzenlere katılımları nedeniyle teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi. Mevlâna’nın torunu Esin Çelebi ise sanatçılara çiçek takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;