Konya Temiz Net İle Buluşuyor

Konya Temiz Net İle Buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, uygunsuz internet sitelerini engelleyen ücretsiz internet filtre programı Temiz Net'i tanıttı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan program sayesinde çocukların zararlı sitelerden uzak kalacağını kaydeden Başkan Akyürek, programı kullanıp Büyükşehir Belediyesi ile işbirilği yapan internet kafelere mavi bayrak asılacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılımı gerçekleştirilen Temiz Net isimli internet filtre programını kamuoyuna tanıttı.

ZARARLI SİTELER ÖNLENECEK

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen basın toplantısında program hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, çocukların eğitim ve sosyal hayatı ile ahlaki yapısını etkileyen internet üzerinden yapılan zararlı yayınları engelleyen Temiz Net isimli yazılımın hizmete sunulduğunu söyledi. Ücretsiz internet filtre programı olan Temiz Net ile hem internet kafelerin denetimini yapacaklarını, hem güvenli internet sunumu yapan kafeleri ilan edeceklerini hem de zararlı siteleri girilmesini önleyeceklerini kaydeden Başkan Akyürek, diğer programlara göre son derece kullanışlı olan programın Konya'daki sıkıntıyı büyük ölçüde gidereceğini vurguladı.

İNTERNET KAFELERE MAVİ BAYRAK

TBMM Çocuk Suçlarını Araştırma Komisyonu üyelerinin Konya'daki internet kafelere küçük yaştaki çocukların alındığını ve şartlara uygun hizmet vermeyen kuruluşlarla karşılaştıklarını anlatan Başkan Akyürek, 'İnternet kafelerin güvenli hale getirilmesi için yeni bir yaklaşım ortaya koyuyoruz. Onlarla işbirliği yaparak, bizim denetimimizde güvenli internet hizmeti sunulacak. Belediyemizle işbirliği yapan, denetimi kabul eden internet kafelere, belediyemizin amblemi ve Temiz Net sloganı bulunan mavi bayrak ve sertifika vereceğiz. Bunu asan internet kafelerin daha güvenli olduğu anlaşılacak. Bu bayrağın asılı olduğunu kafelere çocuklar güvenle girebilecekler' dedi.

KAMUOYUNA İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Güvenli internet için tabelin internet kafelerden ve ailelerden geldiğini kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapan internet kafelerin isimlerinin Büyükşehir Belediyesi web sayfasında yayınlanacağını ifade etti. Başkan Akyürek, tüm kurumlarla işbirliği içinde yürütülecek olan Temiz Net kampanyasına internet kafe sahiplerini ve internet erişiminin daha güvenli olmasını isteyen tüm kullanıcıları davet etti.

Tamamen ücretsiz olan ve kullanıcıları uygunsuz sitelere karşı koruyan Temiz Net, www.konya.bel.tr adresinden ücretsiz olarak tüm dünyaya sunuldu. Ayrıca, program isteyenlere cd şeklinde gönderilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;