Konya Sosyal Belediyecilikte İlk Sırada

Konya Sosyal Belediyecilikte İlk Sırada

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik hizmetinde Türkiye'de ilk sırada yer aldığını ifade eden Çubukçu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e sosyal ve kültürel hizmetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Çeşitli programlara katılmak üzere Konya’ya gelen Devlet bakanı Nimet Çubukçu, Konya Valiliği’nden sonra Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in makamında gerçekleşen ziyarete Konya Valisi Osman Aydın’da katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya Büyükşehir Belediyesi hizmetleri hakkında bilgi sundu. Fiziki belediyeciliğin yanında kültürel ve sosyal belediyeciliği de aynı seviyede yapmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Akyürek, “Engelsiz Konya” hedeflediklerini belirterek bu hedef çerçevesinde bakanlıkla çalışmayı arzuladıklarını bildirdi. Konya’da sosyal alanda yapılması gereken tüm hizmetleri ifa etme gayreti içinde olduklarını belirten Başkan Akyürek, “Büyükşehir Belediyesi olarak son yıllarda ihtiyaç sahibi insanımıza doğrudan yardım edilmesi noktasında daha etkin şekilde var olmak için çeşitli kuruluşlar oluşturduk, çeşitli çalışmalara imza attık. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz, özürlü çocuklarımız, şehit, gazi, dul ve yetim çocuklarına hatta boşanmış aile çocuklarına varıncaya kadar belediyemizle birlikte bundan sonra hayatını yürütmesini sağlamaya gayret ettik.”diye konuştu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleriyle öne çıktığını söyleyen Bakan Çubukçu, “Sosyal alanda yapılan hizmetlerle Konya’yı Türkiye’de ilk sıraya koyuyorum. Hükümetimiz, yerel yönetimlerin sosyal ve kültürel alanda daha rahat hizmet üretmeleri için yasal düzenlemelere gitmiştir. Türkiye’de artık devlet her ihtiyaç sahibine ulaşabilmektedir. Hiç kimse ben devletin kapısını çaldım, bana para vermediler, ihtiyacımı gideremediler diyemez.”dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya, KOMEK öğrencileri tarafından iğne oyasıyla 3 boyutlu olarak yapılan gelincik tarlası tablosu ile Sadrettin Özçimi’ye ait karanfil işlemeli ebru tablosu ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlâna’nın Mesnevi’sini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;