Konya Projelerinde Öncelikler Belirleniyor

Konya Projelerinde Öncelikler Belirleniyor

Konya'daki kurumlar arası birlik, Konya'nın sorunlarına ortak çözümler üretmek için çalışmalarını sürdürüyor. Vali Atilla Osmançelebioğlu, yapılacak toplantılarla Konya yatırımlarında öncelikleri belirleyeceklerini ve şehirdeki tüm kurumların birlikte hareket etmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu başkanlığında Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bir araya gelen Konyalı yöneticiler, belediye başkanları, mülki amirler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Konya'nın sorunlarını tartıştı.

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda Vali Osmançelebioğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi Başkanı M. Sabri Ak, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Sönmez, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Mehmet Kara, Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü, Meram Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Karatay Kaymakamı Belediye Mustafa Hakan Güvençer, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu İle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Süleyman Şenol Aydın ve Abdülmelik Ötegen katıldı.

Toplantıda konuşan Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, Konya'nın önceliklerini tespit edebilmek ve sorunlarına ortak çözüm üretmek için Konya'yı yönetenler olarak bir araya geldiklerini söyledi. Amaçlarının her kesimin katılacağı ortak bir ortam oluşturmak olduğunu kaydeden Vali Osmançelebioğlu, 'Burada bir ve beraber olmak için toplandık. Burada, Konya'nın sorunlarına çözüm üretmek için aldığımız kararları, belirleyeceğimiz uzman kişilerle ya da oluşturacağımız havuzla hayata geçireceğiz. Görüşler neticesinde alınan kararlardan Konya'nın karlı çıkacağını düşünüyoruz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;