Konya Mevlana Demek Seminerleri Coşkuyla Başladı

Konya Mevlana Demek Seminerleri Coşkuyla Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana Yılı nedeniyle ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği Konya Mevlana Demek isimli seminerler başladı. Seminerlerin açış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın amacının çocukların Mevlana ruhuyla yetişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2007 Mevlana Yılı programları kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan Konya Mevlana Demek isimli programa katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 14 okuldan 2 bin 500 öğrencinin katıldığı programda, öğrencilere yönelik bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programa katılan öğrencilerin Konya'nın güzelliği olduğunu söyledi. Mevlana Yılı nedeniyle düzenlenen programın amacının çocukların Mevlana ruhuyla yetişmesine katkı sağlamak olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Amacımız; Konya'nın Mevlana şehri olarak sadece Türkiye'ye değil, dünyaya da gelecekte bu yetişen nesiller eliyle örnek olmasını sağlamak. Mevlana Yılı nedeniyle yürüttüğümüz bu program, sadece çocuklarımız için değil, Konya'nın ve Türkiye'nin geleceği açısından da çok önemli' dedi.

Konuşmasının ardından büyük coşku içinde programa katılan öğrencilerle sohbet ederek fotoğraf çektiren Başkan Akyürek, yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Mesnevi ve kitap seti hediye etti.

Konya Mevlana Demek programında daha sonra Dr. Faik Özdengül'ün sunumu, Ömer Naci Topçu'nun yazdığı Kuyudaki Aslan isimli tiyatro gösterisi ve Mehter Takımı yer aldı. Programın sonunda tüm öğrencilere Şehir Gönüllülük Beratı ve çeşitli hediyeler verildi. 31 Mart'a kadar devam edecek programlarda 40 bin ilköğretim okulu öğrencisine seminer verilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;