'KONYA KADIN PLATFORMU? KURULACAK

'KONYA KADIN PLATFORMU? KURULACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye bünyesinde Kadın Platformu oluşturacaklarını söyledi.

Ak Parti Selçuklu Kadın Kolları üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'le Şelaleler Köşkünde bir yemekli toplantıda bir araya geldiler.

28 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Başkan Akyürek'le ilk defa bir araya gelen Ak Parti Selçuklu Kadın Kolları üyeleri Başkan Akyürek'e çalışmalarında başarılar diledi. Yoğun bir seçim çalışmalarından çıktıklarını dile getiren Ak Parti Selçuklu Kadın Kolları Başkanı Perihan Demiray, Türk siyasi tarihinde Konya'da en fazla oy oranıyla Belediye başkanlığına getirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yapacağı çalışmalarda her zaman yanında olacaklarını kaydetti. Türkiye'nin en büyük şehri olan Konya'yı ülkemizin en modern şehri yapacaklarına emin olduklarını belirten Demiray, Ak Parti Selçuklu Kadın Kolları olarak çalışmaların içinde olacaklarını ve verilecek göreve hazır olduklarını ifade etti.

Seçimlerden bu yana ilk defa bir araya geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kendilerine destek veren tüm bayanlara teşekkür etti. Akyürek, seçimler öncesinde de örnek bir ekip çalışması sergilenerek başarıya ulaştıklarını kaydetti. Akyürek 'Seçimlerden önce verilen sözlerin unutmadık. 28 Mart yerel seçimlerinden bu yana 3 ay geçti. Şehrimizin bir dünya kenti olması için gereken projelerin hazırlık çalışmalarını yürütüyoruz. Bir büyük projemiz de Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde 'Kadın Platformunun kurulması. Bunun için önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı başlatıyoruz' dedi.

Yemeğin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, Ak Parti Selçuklu Kadın Kolları Başkanı Perihan Demiray'a İlçe Teşkilatı tarafından verilen plaketi kendisine takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;