Konya İtfaiyesi Güçleniyor

Konya İtfaiyesi Güçleniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı araç filosuna 700 Milyar liralık bir kurtarma aracı kattı. Geçtiğimiz hafta yangın ve arama kurtarma çalışmalarına başlayan araç vatandaşların da ilgisini çekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı araç filosuna 700 Milyar liralık bir kurtarma aracı kattı. Geçtiğimiz hafta yangın ve arama kurtarma çalışmalarına başlayan araç vatandaşların da ilgisini çekiyor. Kurtarma aracı hakkında bilgi veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz, kurtarma aracının teknolojinin son imkânlarını barındırdığını kaydetti. Tüm Türkiye'yi yasa boğan Zümrüt Sitesi Faciası'nın, arama kurtarmanın önemini bir kez daha gündeme getirdiğini dile getiren Oğuz, enkazın kaldırılmasının ardından İtfaiye Daire Başkanlığı'nın kurtarma araçları ile ilgili bir talebinin olduğunu söyledi. Söz konusu talebin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından dikkate alındığını söyleyen Oğuz; 'Başkanımız gereken kurtarma araçlarının bir an önce alınması için gerekli prosedürü tamamladı. Geçtiğimiz hafta içerisinde aldığımız araçla araç filomuz bir kat daha güçlendi.'dedi. Kurtarma aracının teknolojinin son imkânlarını barındırdığını vurgulayan Oğuz, aracın ful otomatik olarak dizayn edildiğini, yangınlara itfaiye görevlisinin merdivenle yukarı çıkmadan müdahale edilebildiğini kaydederek şunları söyledi: 'Araç ile kurtarma merdiveni arasında kullanılan mikrofon sistemi sayesinde personel arasında irtibat sağlanırken, yaralı kurtarma çalışmalarında da aracın üzerindeki sedye sistemi ve acil müdahale sistemi ile yaralı güvenli bir şekilde aşağı indirilebiliyor. Herhangi bir olumsuzlukta merdivene aşağıdan müdahale edilerek kilitlenmesi sağlanıyor.'

Kurtarma aracının belediyeye yaklaşık 700 milyar liraya mâl olduğunu söyleyen veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz 'Yeni araç filomuza kattığımız kurtarma aracıyla, Konya İtfaiyesi daha da güçlendi.' şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;