Konya İle Almanya Arasında Eğitim İşbirliği Toplantısı

Konya İle Almanya Arasında Eğitim İşbirliği Toplantısı

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fatih Botsalı, Türk-Alman Üniversitesi'nin Konya'da şube açması ve eğitim işbirliği ile ilgili olarak Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Eckart Cuntz ile bir araya geldi.

Türk-Alman İşbirliği Toplantısı’na katılmak üzere Konya’da bulunan Almanya’nın Türkiye Büyükelçisi Eckart Cuntz, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fatih Botsalı ile bir araya geldi.

KONYA-ALMANYA ARASI İLİŞKİLER GÜÇLENECEK

Konya-Almanya arasındaki eğitim işbirliği, Konya’ya üniversite şubesi açılması, mesleki eğitim alanında işbirliği ve partner okul tespiti konularının ele alındığı toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın Almanya ile ilişkilerinin üst düzeyde olduğunu belirterek, kurulacak Türk-Alman Üniversitesi’nin Konya’da bir şubesinin bulunmasının önemine dikkat çekti. Başkan Akyürek, eğitim alanında yapılacak girişimlerin Konya ile Almanya arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine yol açacağını vurguladı.

KONYA HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIR

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Türk-Alman Üniversitesi’nin Konya’da bazı bölümlerinin açılması için girişimlerde bulunduklarını belirterek, öncelikle meslek liselerinde ortak bir çalışma ile adım atılabileceğini ifade etti.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, üniversite olarak Konya’ya yapılacak eğitim yatırımına her türlü desteği vereceklerini söyledi. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Fatih Botsalı da, Almanya ile işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Almanya’nın Türkiye Büyükelçisi Eckart Cuntz ise, eğitim işbirliği konusunda Konya’nın Almanya ile olan ilişkilerinin katkı sağlayacağını belirterek, bu konuda gerekli çalışmaları yapacağını dile getirdi.

Görüşme sonunda en kısa zamanda eğitim konulu bir toplantıda konunun detaylı şekilde ele alınması kararlaştırıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;