Konya, Gelişmiş Ülke Şehirleri İle Yarışıyor

Konya, Gelişmiş Ülke Şehirleri İle Yarışıyor

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Başkan Akyürek, kendilerine rakip olarak gelişmiş ülke şehirlerini gördüklerini belirterek 10 yıl öncesinin gündemlerine bakıldığında bu durumun ülke adına olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez ve işadamları Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Konya'nın şehir yapısıyla farlılıklar arz ettiğini belirten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, yapılan her güzel hizmetin önemli bir katkı olduğunu belirterek şehircilik hizmetlerinde Konya'nın sıkı çalışan bir şehir olduğunu belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek, Türkiye'nin gündeminin değiştiğini, 10 yıl önceki gündemlerle bugünkü gündemler arasında farklıklar bulunduğunu söyledi. Başkan Akyürek, Türkiye'nin gündemi hem odalarımızda, hem meclislerimizde, hem de halkımızın nezdinde değişmiştir. Çünkü artık sosyal hizmetleri, bireye hizmeti, hizmette kaliteyi ve insanı konuşuyoruz. AB'yi konuşuyoruz. Buda ülkenin nasıl bir değişim içinde olduğun gösteriyor' dedi. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak yurtdışı ile kendilerini kıyasladıklarını, gelişmiş ülke şehirleri ile rekabete girdiklerini ifade ederek kendileri için çok önemli olan bu durumun ülkeye de olumlu olarak yansıdığını kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yerleşim alanı olarak Türkiye'nin en geniş yerleşim alanına sahip illerinden biri olduğunu, kentleşme bakımında İstanbul ve Ankara'dan sonra geldiklerini söyleyen Başkan Akyürek 'Geniş hizmet alanımıza rağmen şehrimizde altyapı hizmetlerini yüzde 98 oranında tamamladık. Öyleki imarlaşmanın yaşanmadığı bölgelere de altyapı hizmeti götürmeye başladık.'dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;