Konya Büyükşehir Sıfır Atık Kapsamını Genişletiyor

Konya Büyükşehir Sıfır Atık Kapsamını Genişletiyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, daha önce belediye hizmet binaları ve okullarda hayata geçirdiği Sıfır Atık uygulamasının kapsamını genişleterek uygulamayı sitelerde de yaygınlaştırıyor. Meram ilçesinde pilot olarak belirlenen alana; kağıt, plastik, cam, metal ve geri dönüşemeyen atık konteynırları yerleştirilerek geçici depo alanları teşkil edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi “Sıfır Atık Projesi”nin kapsamını genişleterek sitelerde uygulama için seçilen pilot bölgede çalışmaları başlattı.

İsrafın önlenerek ülke ekonomisine katkı sağlanması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması hedefiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi de projeye destek vermeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, daha önce belediye hizmet binaları ve okullarda hayata geçirdiği projeyi sitelerde de yaygınlaştırmak için Meram ilçesinde bir pilot bölge belirledi. Belirlenen alana kağıt, plastik, cam, metal ve geri dönüşemeyen atık konteynırları yerleştirilerek geçici depo alanları teşkil edildi.

Sıfır Atık Projesi ekipmanları Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla site yönetimine teslim edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;