Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi geçen yıl başlattığı 10 bin öğrenciye eğitim yardımı uygulamasını bu yıl da sürdürüyor. 2005-2005 yılı eğitim yardımı başvuruları Başkan Akyürek'in düzenlediği basın toplantısı ile başladı.

Konya belediyecilik tarihinde bir ilk olan eğitim yardımlarının bu yıl internet üzerinden yapılacağını duyuran Başkan Akyürek, 'Bu yıl, Türkiye genelinde ÖSS'de ilk 5 bine giren Konyalı öğrencilere ve ilk 5 bine girerek Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere de eğitim yardımında bulunacağız. Amacımız, başarılı öğrencilerin Konya'yı tercih etmelerini sağlamak' dedi.

Geçtiğimiz yıl 10 bin öğrenciye eğitim yardımı vererek bir ilki gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi, 2005-2006 yılı eğitim yardımı başvurularını başlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, eğitim yardımlarında bu yıl birçok ilki gerçekleştireceklerini belirterek, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya'nın bütün meselelerinde olduğu gibi eğitim konusunda da çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Akyürek, bu yıl 47 okulun dış cephe boyası ile 62 okulun bahçe asfaltını yaptıklarını vurgulayarak, çevre düzenlemesi olmayan okulların Büyükşehir Belediyesi'ne başvurmasını istedi.

2005-2006 eğitim öğretim yılı için 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımı hazırladıklarını kaydeden Başkan Akyürek, bu yardımların Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği dahilinde önümüzdeki günlerde okul müdürlerine teslim edileceğini ifade etti.

Konya belediyecilik tarihinde bir dönüm noktası olan 10 bin öğrenciye eğitim yardımı uygulamasının bu yıl da devam edeceğini hatırlatan Başkan Akyürek, şunları söyledi: 'Geçen yıl başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verdiğimiz eğitim yardımını, bu yıl biraz daha genişletiyoruz. Bu yıl, Türkiye genelinde ÖSS'de ilk 5 bine giren Konyalı öğrencilere ve yine ÖSS'de ilk 5 bine girerek Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere de aynı yardımda bulunacağız. Amacımız, başarılı öğrencilerin Konya'yı tercih etmelerini sağlamak ve üniversitemizin tercih edilirlik oranını yükseltmek. Kentimizin değerini artırma çalışmalarında öğrencilerimiz bize güç veriyor. Bizimle eğitim hayatı boyunca irtibat içinde olan tüm öğrencilerimizi, belediyenin bir personeli gibi görüyoruz. Onların projelerinden ve tekliflerinden yararlanıyoruz. Hep birlikte Konya'ya hizmet ediyoruz.'

Üniversite öğrencilerinin bugünden itibaren başvurularını yapabileceğini belirten Başkan Tahir Akyürek, 30 Eylül'e kadar devam edecek başvuruların Konya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan www.konya.bel.tr adresinden kolayca yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Başkan Akyürek'in konuşmasının ardından 2005 ÖSS'de Eşit Ağırlık sekizincisi olan Konyalı Fatma Nur Ünal'ın ilk başvuruyu yapması ile 2005 yılı Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımlarının başvuruları başlamış oldu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;